Новини    15 вересня 2017 16:42

Україна збирається побити рекорд експорту кукурудзи


Незабаром українські експортери поб’ють рекорд з експорту кукурудзи. Згідно з прогнозами аналітиків ІА «АПК-Інформ», за підсумками поточного сезону на зовнішні ринки буде поставлено 21,3 млн тонн кукурудзи. Це на 28% більше від показника попереднього сезону.

«Такі темпи експорту стали досить несподіваними, так як на тлі дощової погоди в період збирання очікувалися істотні втрати врожаю і погіршення його якості. Але експорт здійснювався досить активно, і в другій половині сезону місячні обсяги поставок перевищували показники попереднього сезону », – пояснив аналітик агентства Андрій Купченко.

Активізація експорту стала можливою за рахунок зростання поставок на традиційні ринки і освоєння нових. Ключовий імпортер української кукурудзи – Єгипет – збільшив обсяг закупівлі в жовтні-липні 2016/17 МР на 56% щодо аналогічного показника в попередньому сезоні. Поставки в Нідерланди збільшилися на 87%.

До Ірану було поставлено практично 2,2 млн тонн української кукурудзи, це в 3,2 раза більше, ніж в попередньому сезоні. Також в 7,1 раза збільшилися поставки до Південної Кореї.

Напередодні Міністерства сільського господарства США (USDA) знизило прогноз виробництва сільськогосподарський культур в Україні, зокрема, й кукурудзи. У вересневому звіті USDA йдеться, що в Україні очікується урожай кукурудзи на рівні 27,5 млн, а це на 1 млн тонн нижче, ніж передбачалося в серпні.

Основною причиною зниження експерти називають падіння врожайності на 4% (до 6,11 т/га) через брак опадів під час вегетаційного періоду.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...