Новини    20 вересня 2017 17:27

Україна збере до 63 млн тонн зернових. Хліб подешевшає


Попри несприятливу погоду, українські аграрії цього року зберуть до 61-63 млн тонн зернових. Такий прогноз оприлюднив перший заступник відомства Максим Мартинюк на брифінгу в Міністерстві аграрної політики і продовольства.

Незважаючи на те, що урожай скоротиться порівняно з рекордним 2016 роком, експорт зернових залишиться майже на рівні минулого маркетингового року, повідомляє Уніан.

Утім, точнішу оцінку давати поки зарано, бо аграрії зібрали врожай кукурудзи лише з 3% запланованих площ.

«Що стосується експорту, зберігаємо прогноз на рівні минулого року. Можливо, мінус 1-2 млн тонн», – сказав Мартинюк. За інформацією з міністерства, внутрішній ринок України повністю забезпечений зерном усіх категорій, а тому ціни на круп’яну і борошномельну продукцію в Україні будуть стабільними.

«За основними позиціями я прогнозую, що ціни, які дещо збільшилися, повернуться на свої вихідні позиції. Я маю на увазі хліб, булочні вироби, гречку та інші борошномельні, круп’яні продукти, які присутні в споживчому кошику українців», – сказав Мартинюк.

Торік в Україні було зібрано 65,95 млн тонн зернових і зернобобових, що на 9,7% більше, ніж у 2015 році, і є рекордом для країни за роки незалежності. У 2014 році урожай зернових і зернобобових сягнув 63,8 млн тонн, що на 2,4% більше, ніж у 2013 році.

У серпневому звіті Міністерства сільського господарства США (USDA) йдеться, що обсяг виробництва пшениці в Україні в 2017/18 МР становитиме 26,5 млн тонн. На думку аналітиків, на 2 млн тонн буде збільшений експорт української пшениці -до 16 млн тонн.

Світове виробництво пшениці, за даними USDA, в 2017/18 МР складе 743,2 млн тонн, що на 5,4 млн тонн перевищує липневу оцінку експертів.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...