Новини    26 вересня 2017 11:51

Україна завойовує європейський ринок замороженої малини


Більшість ягід, що експортуються до Європи, постачаються замороженими. Що стосується замороженої малини, Україна встановлює нові рекорди завдяки підвищеному попиту. Про це повідомляє АПК-Інформ.

Відповідно до звітів Укрстату, за січень-серпень цього року Україна відвантажила на зовнішні ринки 4700 тонн замороженої малини, а це в 1,6 рази перевищує показники за аналогічний період попереднього року. Це абсолютний максимум за історію незалежності.

З обсягу, відправленого до ЄС, близько 64% ​​ припало на частку Польщі, яка продовжує очолювати рейтинг головних покупців української замороженої малини.

З початку року польські імпортери закупили в Україні 3000 тонн продукції, що вдвічі більше, ніж за січень-серпень попереднього року. Таку тенденцію аналітики ринку пов’язують зі скороченням виробництва малини в Польщі через несприятливі погодні умови.

«В Україні неможливо зібрати однорідну партію товару на заморозку, і, як наслідок, ціни мінімальні, що перекреслює всі зусилля багатьох людей, – коментував у Facebook економіст ФАО Андрій Ярмак. – Так, малина є прибутковою й зараз, але прибутки мають і можуть бути в рази вищими».

До слова, Андрій Ярмак вважає, що Львівщина з часом може стати світовим лідером в експорті малини.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...