Новини    29 вересня 2017 09:12

Україна й Ізраїль наблизилися до створення зони вільної торгівлі


Після ще одного раунду переговорів Україна стала на крок ближчою до створення зони вільної торгівлі з Ізраїлем. Країна – важливий ринок у фокусі експортної стратегії, розробленої урядом. Як повідомила на сторінці у Fаcebook замміністра економічного розвитку й торгівлі Наталія Микольська, сторонам вдалося вийти на фінішну пряму.

«Важливо, щоб ЗВТ створювала нові можливості для українських експортерів. Саме тому ми ставимо за мету забезпечити безмитний доступ якомога більшої кількості сільськогосподарських і промислових товарів на ринок Ізраїлю. Для нас також важливо, щоб ЗВТ запрацювала для участі українського бізнесу в глобальних ланцюжках доданої вартості в контексті участі Ізраїлю в Регіональної Конвенції Пан-Євро-Мед про преференційні правила походження, особливо в торгівлі з ЄС», – висловилася Микольська.

Утім, експерти зазначають, що ізраїльський ринок не відкриється для українських підприємців на 100%. Українські компанії цікавить ринок сільськогосподарських і молочних продуктів і загалом переробна промисловість. Однак підписання угоди з Ізраїлем дозволить українським виробникам долучатися у ланцюги постачань для третіх країн.

Експорт українських товарів до Ізраїлю демонструє впевнене зростання. За сім місяців 2017 року експорт товарів з України склав $345,7 млн і зріс на 25,6% порівняно з сімома місяцями 2016 року.

Український експорт до Ізраїлю сягає $1,5 млрд і перевищує імпорт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...