Новини    17 січня 2024 15:02

Україна вийшла на 60% довоєнних показників у сфері калійних добрив


Ринок гранульованого калію в Україні, до того як сталося повномасштабне вторгнення, мав обсяг понад 150 тис. тонн. Проте у 2022 році він різко зменшився до 40 тис. тонн, а минулого року, враховуючи всі калійні групи, в Україну було завезено близько 100 тис. тонн. Загалом країна вийшла на 60% довоєнних показників.

Про це повідомив комерційний директор компанії «Крафт Мінерал» Вадим Кулик, наголошуючи на динаміці ринку, передало AgroPortal.ua. Його компанія, зосереджена на імпорті, враховує потреби ринку, зокрема, на калійні добрива. Імпортуючи в Україну калійні добрива від світового виробника з Йорданії — Arab Potash Company, з яким у них є довготривалий контракт, вони зуміли завезти 21 тис. тонн калійних добрив у 2023 році.

Вадим Кулик вказує, що торік в Україну було завезено більше калійних добрив порівняно з 2022 роком, оскільки аграрії розширювали площі під цукровим буряком, культурою, яка потребує калію. Обсяги імпорту в цьому році будуть визначатися вибором аграріями культур для посіву.

Довідка. Калійні добрива використовуються для живлення сільськогосподарських рослин, які засновані на використанні калію як основного поживного елемента. Вміст калію в рослинах варіюється від 0,4% до 6% сухої речовини, і велика кількість його міститься в бобових, буряках, картоплі, соняшнику та гречці. Калій для рослин може походити як з ґрунту, так і з калійних добрив. Калій, нарівні з азотом і фосфором, входить до групи NPK, яку зазвичай вносять агрономи разом із добривами для досягнення високого та стабільного врожаю.

Нагадаємо, у 2023 році виробництво добрив в Україні досягло 2050 тис. тонн, що на 81% перевищує відповідний показник минулого року (1130 тис. тонн). Однак ця кількість виробництва істотно нижча, ніж у 2021 році, коли вироблено 5,2 млн тонн азотних добрив, повідомляє “Інфоіндустрія”.

Новини за темою:  Гетманцев підтримає угоду з США про корисні копалини, але вимагає опублікувати її текст

У 2023 році компанія “Епіцентр Агро” розпочала створення заводу для виготовлення карбамідно-аміачної суміші (КАС) та рідких комплексних добрив (РКД) в Вінницькій області, як повідомляється у пресрелізі компанії.

За 10 місяців 2023 року Україна імпортувала майже 2 млн т добрив, що є найбільшим показником минулих двох років. Експерти очікують, що споживання добрив цьогоріч також стане рекордним.

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...