Новини    28 березня 2018 12:33

Україна та Ізраїль завершили переговори про створення зони вільної торгівлі


28 березня урядові делегації України та Ізраїлю погодили завершення переговорного процесу щодо положень угоди про зону вільної торгівлі між країнами, повідомляє Міністерство економічного розвитку та торгівлі України.

«Торгівля між Україною та Ізраїлем демонструє зростання: у 2017 році українські підприємства експортували до Ізраїлю товарів і послуг на $781,2 млн, тобто на 19,1% більше, ніж у 2016 році», – цитується в повідомленні перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

За словами заступника міністра економічного розвитку і торгівлі – торгового представника України Наталії Микольської, у 2017 році ізраїльський імпорт склав $69,1 млрд, у лютому цього року – $6,8 млрд.

«Угода – це нові можливості для українських промислових товарів та сільськогосподарської продукції», – зазначає Микольська.

За словами Степана Кубіва, угода про вільну торгівлю буде сприяти розвитку промисловості та переробного виробництва в Україні завдяки співпраці та кооперації українських та ізраїльських підприємств.

«Угода зробить експорт до Ізраїлю дешевшим шляхом скасування або зменшення ввізних мит, та швидшим – завдяки домовленостям щодо спрощення митних процедур», – заявив Кубів.

Згідно інформації Мінекономрозвитку, в подальшому урядові делегації виконають детальну юридичну перевірку угоди, після чого документ буде поданий відповідним органам обох країн для затвердження.

Українські компанії цікавить ізраїльский ринок сбуту сільськогосподарських і молочних продуктів. Раніше українська сторона закликала ізраїльську додатково розглянути можливість лібералізації доступу на ізраїльський ринок продукції сільського господарства, перш за все зернових, молочних продуктів, риби, м’яса, меду, масла, овочів і промислової продукції.

В 2017 році обсяг експорту українських товарів до Ізраїлю склав $604,6 млн, що більше на 23,8% в порівнянні з 2016 роком.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...