Новини    06 березня 2018 09:12

Україна посилить  координацію служб під час гасіння масштабних пожеж


Україні необхідно перейняти американський досвід у гасінні масштабних пожеж, про це наголосив директор Регіонального Східноєвропейського центру моніторингу пожеж Сергій Зібцев. Повідомляє прес-служба Державного агенства лісових ресурсів України.

Згідно повідомленню, в американців,  на відміну від України,система організації пожежогасіння досягла високого рівня. Українські пожежники вміло гасять невеликі загоряння, а коли пожежі набирають значних масштабів – їм бракує узгодженості дій та сучасного спорядження.

«Американські фахівці представили українським колегам особливості роботи Лісової служби США. Як і в Україні, в частині штатів США близько 70% лісових пожеж виникає з вини населення. В гірських малозаселених регіонах Америки ліси ще спалахують і від блискавки. Однак, в США є окрема структура, яка займається попередженням пожеж! Це Національний міжвідомчий центр із запобігання та безпечного гасіння пожеж.  Він координує роботу всіх підрозділів та організацій рятувальників Сполучених Штатів», – йдеться в повідомленні.

Також в повідомленні виділені пункти, які охарактеризовують роботу Лісової служби США:
– задля інформування населення створено веб-сайт, де новини про пожежу розміщуються та змінюється в режимі реального часу;
– працівники пожежних підрозділів проходять різні курси навчань і можуть виконувати різні функції;
– до контролю над пожежами в екосистемах залучають одразу кілька служб;
– не всі пожежі в екосистемах обов’язково гасять, адже вогонь – це фактор формування природних лісів. Наприклад, якщо лихо виникло в гірських важкодоступних місцях і  не несе загрози інфраструктурі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...