Новини    10 серпня 2018 18:14

Україна може закріпитись на ринку зернових Саудівської Аравії


Згідно з оцінками USDA, Саудівська Аравія, яка є ключовим світовим імпортером зернових культур, в 2018/19 МР може закупити близько 3,4 млн. тонн пшениці, 5,2 млн. тонн кукурудзи і 8 млн. тонн ячменю. Про це інформує «АПК-Інформ».

Аналітики кажуть, що Україна, яка виступає основним постачальником ячменю в дану країну, забезпечивши за підсумками 2017/18 МР більше 22% всього імпорту зернової, в поточному сезоні може зміцнити свої позиції в даному сегменті.

«Нагадаємо, що в ТОП-6 постачальників ячменю в Саудівську Аравію за підсумками минулого сезону також входили Росія, Німеччина, Франція і Австралія, де аномальні погодні умови в ц.р. істотно знизять обсяги виробництва даної культури і, відповідно, експортний потенціал. Крім того, в десятку постачальників ячменю в Саудівську Аравію входила Канада, з якої близькосхідна держава на початку серпня ц.р. розірвала торгові відносини в зерновому сегменті», – йдеться у повідомленні.

В Україні ж експортний потенціал ринку ячменю аналітики ІА «АПК-Інформ» оцінюють практично на рівні попереднього сезону (4,1 млн. тонн), що дозволить як мінімум зберегти обсяги експорту зернової.

Що стосується пшениці, то в поставках даної культури в Саудівську Аравію лідирують Німеччина і Польща, експортний потенціал яких в 2018/19 МР також знизиться. Поставки пшениці з України в Саудівську Аравію в 2017/18 МР не здійснювалися, але з урахуванням поточного розвитку ситуації даний ринок може бути досить перспективним для українських експортерів зернової.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...