Новини    26 жовтня 2018 16:01

Україна може втратити лідерство з експорту меду


Виробники меду відмовляються продавати мед експортерам по низьким цінам – 42 грн та чекають на кращу ціну. Таким чином створюється загроза, що Україну викинуть з світового ринку меду. Про це заявив голова асоціації Укрбджолопром Валерій Домбровський, передає прес-служба Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Разом з цим, за його словами, якість українського меду надзвичайно висока.

«Україна стабільно тримає 1 місце в Європі з виробництва меду. І якого меду! Нектару, який дає рослина, що росте на нашій землі, немає рівних. Такого соняшниковому меду, як в Україні, ви ніде не знайдете. Діастазне число 25-50, рівень вологості 17-21», – наголосив голова асоціації.

Проте, продавати за кордон український мед пропонують за зниженими стандартами.

«Ми єдина держава у світі, яка занижує показники нашого супер-стандарту. Нам пропонують встановити діастазне число 5, а показник вологості – на рівні 25, але це вже цукровий сироп. Що це означає? Ми уклали угоду з Євросоюзом про зону вільної торгівлі. Вона гласить: скільки вивіз, стільки тобі мають право завести. Шо буде? Ми вивеземо мед із діастазою 25-50, вологістю 17-21, а отримаємо у яскравій упаковці цукровий сироп», – заявив Валерій Домбровський.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...