Новини    23 жовтня 2017 12:15

Україна буде в трійці експортерів малини уже цього року


За підсумками попереднього року Україна ввійшла в 10-ку найбільших світових експортерів малини. За обсягами чистого експорту замороженої малини країна посідає 6-7 місце у світі.

«У 2017 році, за моїми оцінками, ми ввійдемо в трійку найбільших експортерів малини в Європі після Сербії та Польщі. В світі ми будемо четвертими, пропустивши вперед Чилі, – інформує на сторінці у Facebook економіст ФАО Андрій Ярмак. – За обсягами експорту ми поступаємося й далі таким країнам як Голландія чи Бельгія, але вони є реекспортерами та нетто-імпортерами, тобто імпортують більше, ніж експортують».

Ярмак прогнозує, що Україна поступово займатиме місце країн десятки, оскільки вони потрохи зменшують експорт. Утім, поміж Україною й лідерами залишається прірва в обсягах.

«Можна з високим рівнем впевненості прогнозувати вихід в число лідерів світового експорту малини приблизно за 10 років. І якщо ми будемо вчитися на чужих помилках, ми подолаємо відстань до Польщі, Чилі та Сербії протягом 5-7 років, та вийдемо в світові лідери», – каже Ярмак.

Відповідно до звітів Укрстату, за січень-серпень цього року Україна відвантажила на зовнішні ринки 4700 тонн замороженої малини, а це в 1,6 рази перевищує показники за аналогічний період попереднього року. Це абсолютний максимум за історію незалежності.

Ще немає новин у цій стрічці ...