Новини / Технології     11 листопада 2021 10:23

Український агросектор уже не виглядає як сировинний придаток: названо перевагу над європейцями

За допомогою агро зараз починається вилучення суміжних секторів, створюються так звані екосистеми

Партнер Deloitte Єгор Григоренко змалював портрет української економіки та бізнесу у 2021 році, а також розповів, що на неї чекає найближчим часом. Зокрема, яке місце України у глобальній економіці, та спростував стереотип, що вона є сировинним придатком Європи.

“Не думаю, що ми сировинний придаток, навіть зараз. Зокрема, коли говорять про агро, то переважно концентруються на тому, що це сировинний сектор. Сьогодні це вже не так. Є значна кількість агрохолдингів, де щільність запроваджених нових технологій випереджає навіть деякі агрокомпанії з Європи. До речі, у цьому сенсі держпідтримка якраз знижує стимули для розвитку. За допомогою агро зараз починається вилучення суміжних секторів, створюються так звані екосистеми. Наше агро сьогодні виглядає не як сировинний додаток, а як галузь, яка генерує нові ідеї та навіть технології”, – сказав Григоренко в інтерв’ю Liga.net.

За його словами, компанії, з одного боку, впроваджують прогресивні технології на полях, з іншого боку – сприяють розвитку малих фермерів фінансуванням або за допомогою розподілу ризиків. У такий спосіб вони вибудовують свою екосистему.

“Наприклад, Астарта має дуже цікавий напрямок діджиталу. По суті вони створили інструмент для агронома, який з планшета може відстежувати те, що відбувається на його полях онлайн. Певною мірою ця технологія є базою для використання штучного інтелекту, яка може передбачати події на полі та пропонує певні операційні рішення. МХП, Кернел, Вітагро та інші теж йдуть шляхом створення екосистем…” – пояснив Григоренко.

Довідка. Рік тому Єгор Григоренко став партнером Deloitte в Україні та очолив напрями консалтингу та управління ризиками. Єгор має двадцятирічний досвід роботи в провідних світових компаніях CitiBank, Bain, Deloitte.

Раніше Landlord повідомляв, що Kernel впроваджує у виробництво digital-рішення.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також