Новини    11 листопада 2021 16:30

Україні загрожує дефіцит питної води

Вимоги до якості води ігнорують більшість виробників

В Україні може настати дефіцит якісної питної води.  Приблизні терміни – 10 років. Про це повідомляє пресцентр Держпродспоживслужби.

Зазначається, що уряд уже почав ухвалювати рішення на покращення ситуації. Зокрема обмежити фосфати в мийних засобах та певних видів пестицидів, серед яких хлорпірифос.

У службі наголошують, що вимоги до якості води ігнорують більшість виробників.

“Однак, нам потрібно більш активно впроваджувати у себе європейські норми. Це не питання євроінтеграції, це питання виживання… Наші норми потребують якнайшвидшої модернізації із використанням досвіду Європейського Союзу”, – заявила голова служби Владислава Магалецька.

Прогалини в законодавстві полягають у тому, що немає контролю показників броматів, акриламіду, багатоядерних ароматичних вуглеводнів, вінілхлориду, епіхлоргідрину, електричної провідності тощо.

Довідка. На програму “Питна вода України” на 2022-2026 роки з держбюджету планують виділити 17 мільярдів. У Мінрегіоні наголошують, що криза нестачі питної води постійно загострюється. Сьогодні Україна та країни ЄС забезпечені прісною водою на близько 60%. Також, як нещодавно розповів президент Володимир Зеленський під час виступу на кліматичному саміті в Глазго, в окупованому Криму спостерігається екологічна катастрофа з відсутністю води. Через погану якість води у водосховищах східного Криму супутники взагалі не ідентифікують її як воду. Також на окупованому Донбасі проблеми з водою через затоплення шахт.

Раніше Landlord повідомляв, що, за прогнозами ООН, у світі поглиблюється кліматична криза.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...