Новини    07 листопада 2021 14:36

Україна збільшила імпорт племінних нетелів і корів на 8%

Одночасно експорт племінної худоби впав більш, ніж вдвічі за цьогорічний період, порівняно з 2020-м

За десять місяців 2021-го року українські молочно-товарні ферми імпортували 3 тис. 644 гол. племінних нетелів і корів, що на 8% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

“Зростання імпорту племінної худоби, безсумнівно, є позитивним явищем для молочного сектору України, адже сприяє швидшому генетичному прогресу та загальному зростанню продуктивності стада. Від генетичного потенціалу значною мірою залежить надій, який у 2020-му році в Україні становив 6500-6600 кг молока на дійну корову. Тоді як в ЄС, наших основних конкурентів, цей показник склав 9000 – 10 000 кг”, – заявив аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць за даними Державної митної служби.

Стратегічно важливим для підтримки та розвитку вітчизняних МТФ є часткове відшкодування вартості закуплених генетичних ресурсів. Воно залишається одним із найбільш затребуваних напрямків держпідтримки тваринництва (Постанова КМУ №107), адже повернення інвестицій на купівлю худоби варто очікувати не раніше, як через три роки.

“Тому під час обговорення державної підтримки агропромислового комплексу на 2022 рік в рамках робочої групи “Агро Асоціації” при Мінагрополітики, АВМ наголосили на необхідності збереження напряму та істотного збільшення його фінансування”, — додає гендиректорка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк.

Раніше Landlord повідомляв, що у Казахстані мають попит українські нетелі.

Джерело: Асоціація виробників молока

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...