Новини / Фінанси     24 квітня 2022 18:56

Україна отримає $500 млн додаткової грантової допомоги від США

Кошти надійдуть до державного бюджету України у формі грантової допомоги для допомоги у стабілізації економіки.

Сполучені Штати Америки нададуть Україні додаткову пряму фінансову допомогу у розмірі $500 мільйонів. Кошти надійдуть до державного бюджету України у формі грантової допомоги для допомоги у стабілізації економіки та забезпечення захищених видатків в умовах воєнного часу: виплати зарплат, пенсій, соціальних виплат. Про це заявив Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден під час зустрічі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем та Міністеркою фінансів Сполучених Штатів Америки Джанет Йеллен, повідомляє пресслужба Мінфіну.

Зазначається, що це лише початок допомоги США на відновлення та відбудову нашої держави. У співпраці з Конгресом та міжнародними партнерами США підтримуватимуть Україну у середньостроковій та довгостроковій перспективі.

Міністр фінансів України привітав рішення влади США та подякував нашим партнерам.

“Неможливо переоцінити ту підтримку, яку ми отримуємо від наших Американських друзів. Цьому рішення передувала важка та тривала робота Президента України, Уряду та моєї команди Мінфіну. Попри збільшення фіскальних викликів, ми продовжуємо забезпечувати всі пріоритетні видатки держбюджету. Спільно з міжнародними партнерами ми робимо багато кроків для збереження фінансової стабільності та пом’якшення економічних наслідків для країни. Особливо вдячні за допомогу нашим партнерам саме у формі грантів, оскільки це дозволить нам утримувати боргову безпеку України на належному рівні. Переконаний, що зусилля наших сторін пришвидшать перемогу України над РФ у цій загарбницькій війні”, – прокоментував Сергій Марченко.

Джо Байден запевнив у непохитній підтримці України та наголосив на готовності Сполучених Штатів продовжувати тиснути на країну-агресора.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про новий План відновлення України, який об’єднає країни світу: від США до Японії, від Австралії до Канади. Країни Європи готові демонструвати лідерство в цьому питанні.

Українська економіка стає на воєнні рейки. Про це у відеозверненні заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Раніше Landlord повідомляв, що війна в Україні призведе до масштабної продовольчої кризи – ООН.

Також стало відомо, що Європейський Союз планує створити трастовий фонд солідарності для фінансування відбудови зруйнованих війною міст України.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також