Новини / Трейдинг     18 лютого 2020 13:01

Україна наростила експорт ячменю до КНР при падінні цін – Сергій Феофілов

За першу половину МР 2019/2020 експорт ячменю з України був в 2 рази більшим, ніж за весь минулий сезон. Крім Саудівської Аравії, спостерігається різке зростання поставок до Китаю.

Про експорт українського ячменю та перспективи культури розповів Сергій Феофілов, керівник аналітичного агентства «УкрАгроКонсалт» під час міжнародного конгресу з рослинництва TOP Crops, пише infoindustria.

У 2019 році в Україні збільшилися і показники врожайності, і площі посіву ячменю. Загальний вал – майже 9 млн т. Сергій Феофілов пов’язує це з тим, що витрати не вирощування цієї культури відносно невисокі, а ціни 2018 року на ячмінь були дуже привабливими – тому аграрії розширили посіви.

Основним напрямком українського експорту ячменю залишається Саудівська Аравія. Та при тому, що експорт росте, ціни падають.

«Ячмінь в цінах втратив найбільше. Зараз вони на порівняно стабільному низькому рівні. Чому так сталося? Прибутковість ячменю була високою, площі значно збільшилися, але обсяг ринку залишився практично тим же, відбулося перевиробництво і ціни просто-напросто звалилися », – пояснив Сергій Феофілов.

Читайте: Україна збільшила експорт зернових на 36%: у лідерах кукурудза, пшениця та ячмінь

Він радить моніторити ситуацію не тільки в Україні, але і в найближчих конкурентів, приймаючи рішення про структуру посівів.

Як раніше повідомляв Landlord, ячмінь на Чорноморському ринку на початку лютого виріс у ціні до $200-205 за тонну.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також