Новини    28 березня 2018 09:48

УКАБ не виключає зниження цін на агропродукцію після підняття мита на російські добрива


Підвищення мита на імпорт аміачної селітри з Росії може сприяти зростанню конкуренції та зниженню цін аграрними виробниками в Україні, вважає генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) Тарас Висоцький.

«Підвищення мита на азотні добрива російського виробництва в поєднанні з деконцентрацією внутрішнього виробництва буде сприяти розширенню географії імпорту і призведе до підвищення конкуренції постачальників добрив, що буде сприяти зниженню ціни аграрних виробників», – повідомив він в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

У той же час, на думку Всеукраїнської аграрної раді (ВАР), це рішення не має нічого спільного із захистом національних інтересів і в черговий раз призведе до подорожчання азотних добрив на внутрішньому ринку.

«Влада стала на хибний шлях вирішення всіх проблем за рахунок аграріїв. При цьому фактично блокується здійснення заходів, які дозволили б Україні за прикладом КНР зменшити або повністю відмовитися від використання природного газу у виробництві азотних добрив, зробивши його рентабельним без збільшення внутрішніх цін. Україна так і не використала пов’язаний кредит, наданий КНР, для будівництва заводів синтез-газу, що дало б можливість виробляти добрива з українського газового вугілля», – зазначив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі 26 березня розширила дію антидемпінгових заходів на імпорт в Україну нітрату амонію (аміачної селітри) з РФ та підвищила мито на імпорт мінеральних добрив з Росії до 42,96%.

Рішення комісії набирає чинності з дня опублікування повідомлення в «Урядовому кур’єрі».

Комісія вважає, що поставки мінеральних добрив російськими виробниками і експортерами відбувалися з численними порушеннями в процесі підготовки здійснення імпорту в Україну.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...