Новини    12 липня 2018 17:11

УАК: Україні необхідна  цільова державна програма з підтримки виробництва міндобрив


Україні необхідна  цільова державна програма з підтримки виробництва вітчизняних міндобрив. Сьогодні аграрій змушений з власної кишені додатково сплачувати так звану  «премію» у  25-30% під час купівлі добрив, адже внутрішня ціна може значно перевищувати  світові ціни. Іноді ця цифра сягала  близько 100%. Про це під час обговорення теми разом з експертами та представником Мінагрополітики «Ринок добрив – перспективи не добрі», заявив генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль.

«Ми багато говоримо про брак імпортних добрив. Але не  акцентуємо увагу на  внутрішньому потенціалі їх виробництва. Адже довгий час Україна була потужним експортером азотних добрив. Ми споживали 40% свого виробництва і при цьому були в 10 світових гравців на ринку. Нині перед нами постало актуальне питання: як відродити власне виробництво хоча б азотних речовин? Адже нам ще доведеться не лише його відроджувати, а й   нарощувати за конкурентною ціною», – заявив він.

За даними інституту імені Соколовського,  в Україні достатня кількість запасів фосфорних і калійних руд, які можуть повністю  забезпечити  внутрішній ринок.  Про це заявив начальник відділу Міністерства аграрної політики та продовольства України Анатолій Рудюк.

«У Калуші  та Стебнику є потужні поклади калійних руд, які набагато якісніші за ті, які ми змушені імпортувати з Білорусі. Для розробки родовищ потрібні інвестиції. Тобто, на рівні держави потрібно розробити дієву  галузеву програму з розвитку виробництва мінеральних добрив. Але без запровадження чіткого інвестиційного клімату,  стабільної податкової політики це буде важко зробити», – каже пердставник Мінагрополітики.

Та додав, що сьогодні попит на міндобрива серед аграріїв зростає

«Уперше ціни на добрива мали тенденцію до зниження  – навіть у найпіковіший період посівної кампанії – і  за наявності антидемпінгових заходів.  За даними Державної служби статистики,  заявка с/г підприємств перед новим роком на міндобрива складала понад 1 млн тонн. Станом на 1 липня законтрактовано і викуплено близько 1,2 млн тонн діючих речовин. Таким чином, попит на міндобрива зростає», – наголосив Анатолій Рудюк.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...