Новини    26 березня 2018 17:59

УАК прогнозує подорожчання весняних польових робіт на 23-25%


Українська аграрна конфедерація прогнозує, що в 2018 році витрати на весняні польові роботи зростуть на 23-25% і сягнуть 125-129 млрд грн. Про це йдеться у заяві генерального директора УАК Павла Коваля на сайті асоціації.

«Інтегруючи різні оцінки аграріїв-експертів, профільного міністерства та наші власні, можемо говорити про загальну суму витрат на весняні польові роботи близько 125-129 млрд грн. Якщо допустити, що ця сума буде фактично витрачена, ми зможемо констатувати подорожчання весняної кампанії на 21-25 млрд грн у порівнянні з минулим роком», – сказав він.

В 2017 році вартість посівної кампанії склала близько 103-105 млрд грн. Таким чином, йдеться про подорожчання на 23-25%.

В асоціації вважають, що затяжна весна і очікуване різке потепління вимагатимуть від аграріїв дуже злагодженої і швидкої роботи з підготовки ґрунту та посіву багатьох сільськогосподарських культур одночасно, зокрема пізніх.

До того ж, цього року дефіцит коштів аграрії оцінюють в 13-15% від запланованої вартості робіт. Зазвичай він становить близько 10%.

«Головними драйверами сукупного подорожчання стануть ціни на мінеральні добрива – зростання цін на понад 30%, засоби захисту рослин – близько 15%, паливно-мастильні матеріали – 27-30% і насіння – 18%», – зазначив Павло Коваль.

Серед інших чинників він відзначив незначне, але все ж зростання мінімальної заробітної плати з першого січня 2018 року (3723 грн), збільшення орендної плати за землю, а також темпи інфляції споживчих цін і коливання обмінного курсу гривні.

Законодавча невизначеність також може вплинути на структуру посівних площ ярих та технічних культур і загальні витрати.

«Якщо найближчим часом аграріям не вдасться відстояти скасування прийнятих парламентом змін у Податковому Кодексі України, тоді багатьом висівати сою стає економічно не вигідно, оскільки рентабельність виробництва з одного гектара посіву цих культур зменшується на 16-17%”. Фермери та аграрні підприємства замінюватимуть ці культури на інші», – додав гендиректор УАК.

На думку асоціації, аграрії в цьому році віддадуть перевагу в посівах «біржовим» культурам (кукурудза, соняшник, ячмінь, соя). Тому прогнозувати можливе подорожчання врожаю-2018 року досить складно. Ціни формуватимуться на світових ринках залежно від глобальних трендів кон’юнктури. Ціни на гречку, горох, просо тощо формуватимуться, виходячи з внутрішньої кон’юнктури і виробничих витрат. Переважним фактором все таки буде попит і пропозиція на продукцію.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...