Новини / Тваринництво     05 листопада 2018 20:07

У жовтні Український молочний індекс зріс на 13%, – експерт


Український індекс умовної прибутковості молока в жовтні зріс відразу на 13%, що є найбільшим показником у 2018 році, та перевищив середнє багаторічне значення жовтня (11,3%), – повідомляє AgroTimes, посилаючись на повідомлення економіста інвестиційного центру ФАО Андрія Ярмака на сторінці у Фейсбук.

Таке динамічне зростання індексу умовної прибутковості в жовтні 2018 року відбувалося на фоні падіння світових молочних цін: індекс молочних цін ФАО в жовтні впав на 4,8%, а індекс GDI – на 3,1%.

За словами Андрія Ярмака, зростання УМІ відбувалося переважно за рахунок чергового зменшення вартості кормового раціону, а також через зростання закупівельних цін на сире молоко. Фактично конкурентоздатність української молочної продукції в світі в минулому місяці знизилася приблизно на 7-8 %, якщо врахувати зростання цін на сире молоко на фоні зменшення експортних цін на готову продукцію.

Експерт вважає, що такі тенденції, ймовірно, підтверджують відновлення внутрішнього попиту на молочні продукти та показують, що сезонність виробництва молока хоч і зменшується, та лишається високою.