Новини / Рослинництво     23 січня 2019 12:25

У степу через погодні перепади вимирають шкідники

На півдні України через температурні перепади вимирають гризуни. Дощ і талий мокрий сніг затоплює їхні нори та негативно впливає на терморегуляцію й харчування. Водночас, сніг на Поліссі не дає можливості відстежити популяцію гризунів на північних плантаціях. Тому неможливо зробити прогнози щодо їхньої кількості.

Про це повідомляє AgroPolit.

Фахівці Держпродспоживслужби проінспектували угіддя в Дніпропетровській, Запорізькій, Миколаївській і Херсонській областях. Там кількість гризунів зменшилася від 4 до 25%.

На плантаціях ріпаку працівники Держпродспоживслужби виявили або поодинокі нори, або до 2-3 колоній гризунів на гектарі. На площах із травами або неугіддями знайшли 1-3 нори та не більше 4 колоній.

Читайте: У Держпроспоживслужбі звертають увагу аграріїв на можливе поширення мишоподібних гризунів

Натомість у лісостепових і північних областях таку інспекцію через сніг не вдалося провести. Тому дані щодо популяції гризунів невідомі.

Як раніше повідомляв Landlord, в окремих регіонах гризунами пошкоджено до 10 % озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав. Обстеження овочевої продукції у сховищах виявило ураження її гниллю та фітофторозом на 0,5–3 %.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також