Європейська комісія планує розробити проєкт постанови, який передбачатиме продовження безмитного режиму для експорту з України до середини 2025 року. Проте, польська пропозиція щодо відновлення тарифних квот на агропродукцію була відхилена, і розглядається можливість введення системи ліцензування.
Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський розповів Business Insider про свої спостереження щодо зростаючої проблеми негативних наслідків імпорту з України в країнах Західної Європи, яка стосується різноманітних товарів, а не лише зерна.
Франція, Австрія та Німеччина висловили обурення стосовно можливих викликів для ринків зерна, птахівництва, фруктів і цукру. Зокрема, ці країни висловили бажання відновити тарифні квоти, які зараз призупинені відповідно до правил ЄС. Проте, пропозицію Польщі щодо відновлення квот відхилила Європейська комісія.
Міністерство сільського господарства Польщі також планує внести новий захисний механізм до постанови Єврокомісії, який передбачатиме введення регіональних обмежень у випадках, коли проблема на ринку зачіпає не всі країни Євросоюзу, а лише одну чи конкретний регіон.
Секерський також вказав, що Польща розглядає можливість ліцензування експорту сільгосппродукції, яке було запропоновано Україною. Це рішення може бути прийнятним для Польщі за умови підтримки з боку Єврокомісії. Міністр підкреслив, що у Польщі існує політична воля розвивати транзитну інфраструктуру для експорту української продукції.
Нагадаємо, міністри сільського господарства Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини подали спільний лист до Єврокомісії, в якому висловили вимогу про введення імпортних мит на українське зерно.
Україна абсолютний лідер у структурі імпорту зернових до Європи з початку 2023/24 МР.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!