Новини / Інтерв'ю     30 листопада 2020 11:33

У ПАП «Фортуна» застосовують інноваційну технологію вирощування озимої пшениці

Тут звертають особливу увагу на внесення ефективних мінеральних добрив та органічних стимуляторів рослин

У розташованому на півдні Тернопільської області господарстві в обробітку перебуває близько 6000 га землі, у сівозміні — кукурудза, соняшник, цукрові буряки та озимий ріпак. Одна з ключових культур — озима пшениця, середня врожайність якої перевищує 7 т/га. Є і поля, на яких отримують до 10 т/га. Цього року склалися дуже несприятливі погодні умови для озимих культур, утім керівництву ПАП «Фортуна» вдалося отримати непогані показники врожайності.

Навесні 2020 року на полях господарства виникла істотна проблема зі станом сходів озимої пшениці, що постраждали від нестачі вологи восени та взимку. Вони були слабкими та прорідженими. Тому було прийнято рішення внести по 0,5 л/га препарату Міллерплекс, щоб розкущити рослини. Препарат спрацював на відмінно, почалося активне галуження, й у господарстві отримали по 5–6 млн колосків/га на озимій пшениці.

Читайте: Головна подія року від Kernel: конференція PRO100 AGRO 2020 в онлайн-форматі

«Також ми звертаємо особливу увагу на технологію вирощування кукурудзи. Під цю культури ми вносимо при посіві від 100 до 120 кг/га гранульованих імпортних добрив NPK 12-24-12 із сіркою. Навіть візуально помітно, що рослини на цих полях вищі та краще виглядають у порівнянні з тими, де вносилися традиційні добрива. Крім того, у травні тривалий час спостерігалися аномально низькі температури, і наша кукурудза, вважаю, відновилася також завдяки якісному забезпеченню рослин на старті основними елементами живлення», — розповідає Ольга Фрич.

Зазначимо, що в господарстві активно впроваджують елементи точного землеробства, замовляючи детальні агрохімічні аналізи ґрунтів для визначення їх мінерального складу та родючості. Це дає змогу напрацювати ефективні агрономічні рекомендації щодо покращення родючості полів.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав про те, як максимально все вдосконалити , щоб рухатися в ногу з часом і підвищити ефективність кожного гектара.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також