Новини    19 травня 2018 14:09

У Німеччині підтвердили відповідність української тест-системи для виявлення АЧС


Учені Національної академії аграрних наук розробили та передали на державну реєстрацію перші вітчизняні діагностичні тест-системи для виявлення ДНК небезпечних хвороб тварин. Про це повідомляють у НААН з посиланням на президента академії Ярослава Гадзала.

Згідно повідомленню, тест-системи допоможуть своєчасно виявляти ДНК збудників африканської чуми свиней та нодулярного дерматиту великої рогатої худоби.

«Причини появи захворювання на АЧС бувають різні, головне — необхідно виконувати всі нормативи регламенту з утримання, годівлі та догляду за тваринами. Ми покладаємо також великі надії на якісну діагностику. Тест-системи валідовані в Німеччині, вони дають можливість здешевити та прискорити виявлення збудників», — повідомив Ярослав Гадзало.

Крім того, лабораторії Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини отримали міжнародну акредитацію Євросоюзу. До міжнародних вимог гармонізовано технологію Єдиного антигену для діагностики бруцельозу. Вона також пройшла перевірку в Німеччині та Великій Британії. За словами Президента НААН, ученим також вдалося досягти позитивних результатів у профілактиці та боротьбі з лейкозом і туберкульозом.

«Ще одне небезпечне захворювання — сальмонельоз. Ми створили експериментальний біопрепарат, що допоможе вилікувати 67-73% заражених тварин», — додав Ярослав Гадзало.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...