Новини / Фінанси     08 лютого 2024 12:49

У Міноборони розповіли, що постачальники намагаються зірвати закупівлі продуктів для ЗСУ


Державне підприємство Міністерства оборони “Агенція закупівель у сфері оборони” (Державний оператор тилу) повідомило, що деякі постачальники намагаються завадити процесу закупівель харчування для Збройних Сил України. Цю інформацію оприлюднили на сторінці Державного оператора тилу у Facebook.

За даними оператора, 5 лютого компанія ТОВ “Трейд Полтава” подала позов до суду з метою заблокувати 11 процедур закупівель харчування, які були оголошені Державним оператором тилу 2 лютого.

Водночас Трейд Полтава, згідно зі своїм статутом та видами економічної діяльності, займається торгівлею шин, ремонтом автомобільної техніки і т. д. Цей постачальник, як встановили у Державному операторі тилу, не перемагав у жодних тендерах в Prozorro на постачання харчування ні для Міністерства оборони України, ні для інших замовників.

“Окрім цього, вже інша юридична особа, а саме ТОВ “Трейд Граніт Інвест”, яка пов’язана із колишньою групою Трейд Коммодіті бізнесмена Андрія Адамовського та ексчиновника уряду Януковича Владислава Якубовського, 6 лютого звернулась до суду з ідентичною позовною заявою”, – повідомив Державний оператор тилу.

Київський окружний адміністративний суд 6 лютого відхилив це звернення. Суд також встановив зловживання процесуальними правами ТОВ “Трейд Граніт Інвест”, конкретно намагання втрутитися в автоматизовану систему розподілу справ з метою визначення потрібного судді для розгляду справи.

Державний оператор тилу вважає, що позивачі, які мають спільні зв’язки, намагаються подати якнайбільше позовів, щоб перешкодити закупівлям харчування для Збройних Сил України.

Минулого тижня Державний оператор тилу оголосив на Prozorro перші закупівлі харчування з очікуваною вартістю майже 11 млрд грн.

Документація до кожного тендеру містить більше десятка додатків, серед яких каталоги харчових продуктів та граничні ціни на них. Постачання продуктів планується розпочати у квітні.

Що передувало

У січні 2024 року Міноборони повідомило про проблеми з одним із найбільших постачальників продуктів. Заступник міністра оборони Віталій Половенко казав, що компанія перемогла у десяти лотах на харчування, але тепер фізично не може впоратися з постачанням.

“Ми реагуємо на скарги військових, тому приїхали з незапланованим “візитом” в частини. Усе фіксуємо. Виявилося, через невчасне постачання компанією-переможцем харчів у певних областях запаси продуктів недостатні. Компанія перемогла у десяти лотах на харчування, але тепер фізично не може впоратися з постачанням”, – казав заступник міністра.

Він стверджував, що відповідно до умов договору, Міністерство оборони має право змінити постачальника. Частини, де компанія не встигає з постачанням, дозволено виводити з договору та перепідпорядковувати до компаній-переможців у прилеглих областях.

Новини за темою:  ЄС і Велика Британія завдали нового удару по «тіньовому флоту» РФ: під санкціями вже 342 судна, десятки компаній і країн-партнерів Кремля

Хоча назва компанії не була надана Міністерством, кілька днів до цього Богдана Ярова (членка Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони, радниця іншого заступника міністра Дмитра Кліменкова) згадала про претензії Міноборони до Трейд Граніт Інвест.

Нагадаємо, Міністерство оборони заблокувало постачання неякісних продуктів для військових частин у східному регіоні країни переможцем тендеру. Пресслужба міністерства повідомляє, що під виглядом великої партії постачальник намагався приховати пошкоджений товар, включаючи капусту, моркву, цибулю та мандарини.

Низка народних депутатів зареєструвала законопроєкт у Верховній Раді України, який передбачає надання права учасникам бойових дій на пільгову оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Законопроєкт пропонує введення права на пільгову оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення для учасників бойових дій на період дії воєнного стану та протягом 5 років після його припинення або скасування. Величина такої ділянки обмежується розміром 2,0 гектари і надається для ведення фермерського господарства чи особистого селянського господарства.

Українські виробники гречки проявляють інтерес до участі в тендерах, які проводить Міністерство оборони, для поставок своєї продукції в Збройні сили України (ЗСУ).

Маргарита Юзяк

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також