Новини    25 вересня 2018 15:30

У Мінекономрозвитку хочуть скасувати Книгу відгуків і пропозицій


Мінекономрозвитку підготувало проект постанови, у якому ініціює скасування Книги відгуків та пропозицій відповідно до європейського досвіду та практик. Про це повідомляє прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

У МЕРТі кажуть, що книгу відгуків та пропозицій запроваджено ще в Радянському Союзі, і на той час вона була майже єдиним засобом контролю за підприємствами.

«Зараз Книга відгуків та пропозицій не є дієвим інструментом для захисту прав та вводить споживачів в оману. Споживачі сподіваються, що їхні записи можуть сприяти відновленню порушених прав, але на практиці це не працює, адже власники бізнесу часто не перевіряють книгу», – йдеться у повідомленні.

У міністерстві вважають, що з прийняттям Закону України «Про звернення громадян» доцільніше спрямовувати особисті електронні чи письмові звернення бізнесу, на які компанії зобов’язані відповідати у встановлений законодавством термін.

Ще одним недоліком, зі слів урядовців, є те, що громадяни мають вказувати свої персональні дані. Оскільки доступ до цього інструменту має кожен, персональні дані можуть бути використані недобросовісним бізнесом чи шахраями. Також вимога щодо ведення Книги відгуків та пропозицій створює зайвий тиск на добросовісний бізнес.

«За розрахунками загальні витрати на адміністрування цього регулювання для бізнесу складають приблизно 125,6 млн грн у рік. Крім того, штраф від Держпродспоживслужби може накладатися навіть не через факт порушення прав споживачів, а просто у разі неправильного оформлення книги», – додали у Мінекономрозвитку.

Бізнес має надавати перевагу іншим каналам, таким як електронним зверненням, гарячим телефонним лініям, завдяки яким можна швидко отримати відповідь чи відстежити статус свого звернення.

Таким чином даний проект постанови дає можливість:

  • захистити персональні дані споживачів;
  • перейти до сучасних інструментів подання скарг;
  • спростити життя бізнесу;
  • звільнити органи влади від перевірки правильності заповнення Книги відгуків та пропозицій.
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...