Новини / Технології     14 січня 2023 14:07

У Мінагрополітики розповіли про результати роботи ДАР у 2022 році


Близько 100 тисяч користувачів зареєструвалися в Державному аграрному реєстрі (ДАР) за неповних 5 місяців роботи системи.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик у блозі на Ліга.net.

“Державний аграрний реєстр, або простими словами “Дія” для аграріїв, розпочав роботу в серпні 2022 року і став незамінною платформою для підтримки українських аграріїв”, — зазначив він.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Так, у ДАР вже повноцінно впроваджені коштом Європейського Союзу та інших іноземних партнерів 4 програми підтримки малих агровиробників — бюджетна субсидія на 1 га сільгоспугідь і спеціальна бюджетна дотація на ВРХ (корови) усіх напрямів продуктивності (50 млн євро); перша гуманітарна допомога у вигляді засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 т, реалізована у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО); у продовження цієї програми — реєстрація для отримання комплектів спеціальної техніки для завантаження/розвантаження зернових рукавів.

“Це все — лише початок, попереду багато планів, ДАР має бути онлайн-агрохабом, а не лише інструментом розподілу допомоги”, — додав Денис Башлик.

Нагадаємо, Державний аграрний реєстр, або простими словами “Дія” для аграріїв − розпочала роботу в серпні 2022 року і стала незамінною платформою для підтримки українських аграріїв, отримання допомоги від держави, міжнародних організацій та банків. ДАР працює за аналогією до реєстрів сільгоспвиробників, які існують у всіх країнах-членах ЄС, що передбачає можливість зареєстрованих на платформі користувачів вільно і прозоро подавати заявки на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від Євросоюзу та інших міжнародних донорів, під обов’язкові вимоги яких вони підпадають. Окрім зручності, прозорості, швидкості та підзвітності у сфері адміністрування підтримки агровиробників, ДАР також надає потужний аналітичний інструмент для аналізу фактичного стану аграрного виробництва та статусу його виробників.

Міністерство аграрної політики та продовольства України у партнерстві із компанією Agrochart розробили новий сервіс для користувачів ДАР − Огляд ринку. У цьому розділі можна відстежувати світові ціни на основні види сільськогосподарської продукції. Розділ доступний з головної сторінки Кабінету користувача (кнопка “Огляд ринку”), а також у меню в лівій частині сторінки (розділ “Від партнерів”).

ДАР автоматично підтягує з державних ресурсів ключову інформацію про виробників та самостійно повідомляє аграріїв про нові програми та можливості. Доступ до даних мають лише ті установи, що безпосередньо надають підтримку ДАР і лише з дозволу агровиробника.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!