Згідно зі спостереженнями Центру передбачення космічної погоди Національного агентства океанографічних та атмосферних досліджень США, у липні 2024 року магнітні бурі вплинуть переважно на метеозалежних людей, які чутливо реагують на зміни погоди.
Календар магнітних бур
- 1 липня — слабка магнітна буря.
- 5 липня — середня магнітна буря.
- 10 липня — сильна магнітна буря.
Як пережити магнітну бурю
Щоб уникнути проблем зі здоров’ям під час магнітних бур, лікарі рекомендують:
- Дотримуватися режиму сну: сон допомагає організму відновлюватися.
- Пити достатню кількість води: це допоможе підтримувати водний баланс організму.
- Робити прогулянки на свіжому повітрі: прогулянки сприяють розслабленню та зниженню стресу.
- Дотримуватися правильного харчування: збалансована дієта забезпечує організм необхідними вітамінами та мікроелементами.
Якщо ви часто відчуваєте втому або біль, варто звернутися до сімейного лікаря для обстеження та проходження курсу лікування.
Нагадаємо, магнітні бурі є спалахами сонячної активності, коли сонячні вітри переносять заряджені частинки й магнітні поля до Землі. Це може призвести до тимчасових змін у магнітному полі Землі, що своєю чергою може вплинути на багато аспектів нашого життя.
На Сонці постійно проявляється електромагнітна активність, і час від часу вона посилюється. Корональні діри, викиди корональної маси, сонячні спалахи — усе це призводить до того, що в навколишній простір потрапляє велика кількість заряджених частинок.
У Землі сильне магнітне поле, яке виконує роль своєрідного купола, що захищає життя на планеті від небезпечних космічних явищ. Коли заряджені частинки, що рухаються з боку Сонця, досягають Землі, вони стикаються з цим захисним щитом: магнітне поле починає збурюватися, змінюватися, коливатися — саме ці процеси й називаються магнітними бурями. Магнітні бурі можуть мати різноманітні наслідки. Наприклад, завдяки їм виникають полярні сяйва. Але частіше магнітні бурі все ж пов’язують із можливими проблемами — поганим самопочуттям, проблемам із тиском, зокрема, збоями в роботі електромереж, телефонного і супутникового зв’язку, навігаційних систем тощо.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!