Новини    14 квітня 2024 13:38

У Київській області використають досвід Аргентини у вирощуванні сої


Минулого року у ФГ “Чайка-2” на Київщині найбільш вигідною культурою виявилася соя, що була вирощена за системою No-till. За даними AgroPortal.ua, керівник фермерського господарства, Олександр Чубук, повідомив, що цей сезон планує збільшити площі під соєю. Він також має намір впровадити практику сівозміни сої з пшеницею, аналогічно до практики, застосованої в Аргентині.

За словами Чубука, з урахуванням ситуації на ринку зернових, цін та логістики, він розуміє, що варто переходити на посіви двох культур: сої та пшениці. Навіть при тому, що прибуток від пшениці невеликий, вона все ж потрібна для сівозміни.

«Взагалі із ситуацією зі збутом зерна, нинішніми цінами, логістикою розумію, що потрібно переходити на дві культури — сою та пшеницю  — і між ними сіяти покривні культури. Хоча на пшениці невеликий заробіток, але її потрібно використовувати в сівозміні, адже необхідно чергувати культури, які б мали мичкуватий корінь і стрижневий. У No-till це дуже важливе правило», — розповідає Олександр Чубук.

Нагадаємо, литовські виробники зерна стверджують, що головною їхньою проблемою є не українське, а російське зерно, яке у великій кількості потрапляє до Європейського Союзу. Цю інформацію публікує LRT. За словами представника Литовської асоціації виробників зерна Аушріса Маціаускаса, вражає кількість російського зерна, яке пройшло через Латвію та Литву у 2023 році – понад 3 мільйони тонн. Загалом минулого року на ринок ЄС було імпортовано 12 мільйонів тонн російського зерна.

Прогнозується збільшення врожаю соняшнику, ріпаку та сої в країнах Чорноморського регіону (Україні, Румунії, Болгарії, Молдові та Росії) на 2024/25 маркетинговий рік.

Чехія планує пропозицію щодо заборони імпорту зерна з Росії та Білорусі до країн ЄС. Цю ініціативу оголосив Марек Виборні, міністр сільського господарства, під час програми на чеському телебаченні.

Новини за темою:  Експорт української агропродукції впав на 23%: рослинні олії стали єдиним світлим пунктом

Сейм Польщі ухвалив резолюцію про запровадження санкцій у зв’язку з імпортом російських і білоруських продовольства і сільськогосподарської продукції до ЄС.Сейм Польщі підтримав постанову щодо санкцій проти агропродукції з території Росії та Білорусі, оскільки це приносить величезні доходи виробникам, торговцям і бюджетам цих країн. Нижча палата парламенту Польщі закликала Європейську комісію запровадити санкції на імпорт російського та білоруського продовольства та сільськогосподарської продукції до Європейського союзу (ЄС).

Варшава запланувала звернутися до Єврокомісії з пропозицією повної блокади на імпорт будь-якої агропродукції з Росії та Білорусі до Євросоюзу.

Глава польського уряду Дональд Туск заявив, що Польща не виключає введення заборони на сільськогосподарську продукцію з рф, інформує Reuters. Минулими тижнями Польщу охопили протести, коли фермери протестували проти екологічних норм Європейського Союзу та, як вони кажуть, нечесної конкуренції з боку України, оскільки блок відмовився від мит ​​на імпорт у 2022 році. Однак Туск заявив, що саме сільськогосподарська продукція з Росії та Білорусі спричиняє спотворення ринку.

Європейський Союз закуповує масивні обсяги зерна з Росії, країни-агресора, тим часом у Польщі спостерігаються акти вандалізму проти української агропродукції, повідомив заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка в етері телемарафону.

Маргарита Юзяк
Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...