Новини    06 травня 2022 17:16

У квітні зафіксована позитивна тенденція на зниження світової ціни на продовольство

Попри історичний максимум світової ціни на продовольство у березні, у квітні показники трохи зменшились

Світові ціни на продовольство трохи знизилися після історичного максимуму в березні. Індекс цін на продовольство ФАО склав 158,5 пунктів, що на 0,8% нижче, ніж у березні.

Про це йдеться у звіті Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).  

“Невелике зниження індексу є довгоочікуваним полегшенням, особливо для країн з низьким рівнем доходу і дефіцитом продовольства, але все ж ціни на продовольство залишаються близькими до своїх недавніх максимумів, відбиваючи напруженість на ринку і створюючи загрозу глобальної продовольчої безпеки для найбільш вразливих верств населення”, – сказав головний економіст ФАО Максимо Тореро Каллен.

Якщо порівнювати з 2021 роком, квітневий індекс був на 29,8 % вищим через наслідки російського вторгнення.

На ціну пшениці впливає блокування портів, тому індекс виріс на 0,2 %. На стриманий зріст вплинули великі поставки з Індії та Росії.

Зменшення індексу ціни на кукурудзу на 3,0%, на зернові агентства на 0,7% у квітні після стрибка на 17% у березні повідомляє представник ФАО.

На 5,7 % понизився індекс цін на рослинну олію ФАО. Завдяки нормуванню попиту відбулося зниження цін на соняшникову, пальмову та соєву олії.

Нагадаємо, що раніше перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький заявив, що у світі не має альтернативи українській сільгосппродукції.

Катерина Марковська

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...