Новини    27 вересня 2018 17:32

У Київське водосховище випущено 15 тонн мальків риби


Сьогодні, вперше за 7 років зариблювали Київське водосховище. До водойми було випущено 600 тис. екземплярів коропа та рослиноїдних риб, а також близько 5 тис. екземплярів щуки. Загалом 15 тонн мальків риби. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

«Рибне господарство довго перебувало в тіні потужного українського агропромислового комплексу, але це змінюється. В 2018 році вперше за довгий час з державного бюджету виділено 10 млн грн на реконструкцію Херсонського та Новокаховського заводів, що дозволить збільшити їх продуктивність на 20%», – написав він.

За його словами, географію зариблення в Україні у цьому році значно розширено.

«Ми відійшли від практики вселення водних біоресурсів безпосередньо в межах ареалу розташування рибовідтворювальних заводів і проводимо цю роботу в різних областях, зокрема Київській, Запорізькій, Миколаївській та Дніпропетровській», – зазначив максим Мартинюк.

Та додав, що сьогодні рибна галузь має великий потенціалу для розвитку.

«На це вказують поступово зростаюче споживання риби (14 кг/людина/на рік), яке при цьому все ще далеке від рекомендованих ВОЗ норм (20 кг на рік), та зростання обсягів імпорту, який зараз цей зростаючий попит задовольняє. Також у галузі є велика перевага – відносно короткий промисловий цикл, що дозволить побачити перші результати системної підтримки уже в середньостроковій перспективі», – наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...