Новини    20 вересня 2022 18:09

У Європі тепличники повертаються до опалення мазутом

Фермери-тепличники Бельгії з 2006 року масово перейшли на опалення газом, але за нинішніх цін на газ це дуже збитково

Об’єднання бельгійських фермерів Boerenbond домагатиметься тимчасового спрощення надання дозволів для встановлення мазутних котлів у теплиці. Це має надати виробникам теплиць більше можливостей в умовах поточної енергетичної кризи, пише nieuweoogst.nl.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Фермери-тепличники Бельгії з 2006 року масово перейшли на опалення газом, але за нинішніх цін на газ це дуже збитково. Ціни на енергоносії піднялися у 15-20 разів, багато хто вийшов за межі прибутковості.

“Ми знаємо, що це непогано для клімату, але необхідність порушує закон. Через високі ціни багато тепличних садівників потребують допомоги”, — пояснили у Boerenbond.

У Бельгії все ще є чимало виробників теплиць, які мають котел на паливі в поєднанні з газовою установкою. Ці виробники навмисно залишили установку як екстрене рішення у разі виходу з ладу газової установки. Однак у більшості з них закінчився термін дії дозволу на ці установки.

З 1 січня 2022 року в Нідерландах заборонено встановлювати нову установку для опалення на паливі, якщо на вулиці є природний газ. Хоча інколи вдається адаптувати котел для роботи на мазуті з невеликими технічними налаштуваннями, опитування показали, що компанії в цьому не дуже зацікавлені. Схоже, що деякі виробники теплиць переходять на використання дизеля, щоб обмежити витрати.

Нагадаємо, Німеччина заповнила газові сховища вже на 75,43%. Позначки 75% планувалося досягти до 1 вересня, 85% — до 1 жовтня та 95% — до 1 листопада.

Ердоган під час зустрічі з путіним погодився на часткову оплату за російський газ у рублях.

Компанія “Галіція Грінері” розташована у місті Буськ Львівської області. Фермери вирощують різні види салату у скляних теплицях для українського ринку. Попри значний спад попиту, невизначеність на енергетичному ринку, зростання собівартості виробництва підприємство продовжує працювати. Директор підприємства Сергій Ленчук у своєму блозі на AgroTimes зазначив, у разі якщо господарство не зможе відновити повноцінну подачу електроенергії, то на осінь та зиму буде змушене зупинитися.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...