Новини    17 липня 2018 18:27

У Харківській області зафіксована масштабна задуха риби


На Рогозянському водосховищі, що у Золочівському районі Харківської області сталася задуха водних біоресурсів. Про це повідомляють у Державному агентстві рибного господарства України

Зазначається, що з метою визначення масштабів і причин загибелі риби працівниками управління ініційовано виїзд на водосховище спільно з науковою організацією та спеціалістами сектору інструментально-лабораторного контролю екологічної інспекції.

Обстеженням встановлено, що у верхів’ї водосховища зафіксовано загиблу рибу, яку було підраховано поштучно.

«Було виявлено водні біоресурси в такій кількості: 5682 екз. плітки, 359 екз. ляща, 112 екз. окуня, 40 екз. товстолобика, 34 екз. карася, 28 екз. щуки, 26 екз. краснопірки та 9 екз. лина. Загальна кількість – 6300 екземплярів. На інших ділянках водосховища у верхів’ях, по руслу у середній частині та в районі греблі загибла риба була представлена одиничними екземплярами або взагалі відсутня», – йдеться у повідомленні.

На місці загибелі водних біоресурсів представниками екоінспекції та ННЦ «ІЕКВМ» відібрано проби води та проведено заміри розчиненого у воді кисню. Рівень розчиненого у воді кисню склав – 1,51 млг/л.

На інших ділянках водосховища, поза межами заморних ділянок показник розчиненого кисню у воді склав від 2,01 млг/л до 10,45 млг/л.

У вершині водосховища спостерігається цвітіння синьо-зелених водоростей. При візуальному обстеженні, ознак потрапляння нафтопродуктів у воду не виявлено. На місці відбору зразків води – вона була мутною, буро-зеленого кольору, зі специфічним запахом.

Проби води також було відібрано представниками Харківського обласного управління водних ресурсів. Представниками Держпродспоживслужби відібрано зразки риби та донних відкладень. Представнику користувача водних біоресурсів спеціалістами Управління видано припис щодо вжиття заходів з локалізації явища задухи.

Очікуються результати лабораторних досліджень.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...