Новини    22 січня 2018 17:31

У Держлісагентстві, заради рятування лісів від всихання, запустили флешмоб «Ялинка challenge»


Закцентувати увагу населення на проблемі всихання лісів має на меті флешмоб «Ялинка challenge». Про це повідомили у Державному агентстві лісових ресурсів України.

Започаткували флешмоб лісники Житомирської області. 25 працівників Держлісагентства вишукувались у вигляді зеленої ялинки, після підняли над головою аркуш паперу зеленого кольору. На думу, лісівників, це повинно продемонструвати єднання думок та спільність позиції.

Згідно повідомленню, в минулому році на Житомирщині короїдом пошкоджено майже 10% хвойних лісів, 22 тисячі гектарів вже «мертві». Не вберегло від всихання і перлину області – резерват Поліський заповідник, там постраждало понад 400 гектарів лісу.

«Верхівковий короїд з середини квітня починає активне заселення сосни, віком від 40 років. Від перших жуків сосна може відбитися смолою. Проте, втрачений внаслідок пониження ґрунтових вод імунітет, виснажив дерево. І таку сосну короїд заселяє за 2-3 тижні. За сезон жук дає до 5 поколінь приплоду, збільшуючи свою присутність на дереві від 120 особин до 5 тисяч. До того ж, він має спільника – шестизубого короїда, який нищить сосну знизу. Цей шкідник тягне за собою офіостомові гриби, що вражають найціннішу частину деревини, вона синіє. Нам потрібна оперативність, бо пропадає ділова деревина, наносячи величезні економічні збитки. Короїдові вистачає один місяць, щоб вбити дерево», – йдеться у повідомленні.

Такі ж самі проблемі із всиханням, мають Австрія, Чехія, Польща, Білорусь, Канада та Північна Америка. На даному етапі іншого способу боротьби із шкідником окрім «зачищення» хворого лісу і висадження нового – не існує у світовій практиці.

«Масова акція, проведена задля збереження лісу, повинна змінити побутуючу думку громадськості і призвести до конструктивного діалогу між людьми та лісівниками», – переконані учасники та організатори флешмобу.

Естафету житомирські лісівники передали всім своїм колегам.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...