Новини / Рослинництво     20 травня 2019 14:10

У чому відмінність Кінто® Плюс від стандартних протруйників

Врожайність всіх культур залежить від якості посівного матеріалу. Тому правильно обраний протруйник насіння прямо впливає на результат, який восени отримає аграрій. Ми розберемося з експертами BASF в чому перевага нового препарату компанії.

Що ми знаємо про новий протруйник?

Обробка насіння протруйником дає аграріям можливість захистити зерно від широкого спектру грибних хвороб, таких як, наприклад, тверда, летюча чи карликова сажка, а також попередити появу снігової плісняви та септоріоз на листках у  зернових. До плюсів обробки насіння протруйником можна віднести той факт, що підготовка до посівної може відбуватися за будь-якої погоди та при плюсовій температурі, адже це ніяк не впливатиме на якість та результат. Важливим в цьому випадку є вибір препарату та правильна процедура проведення обробки.

У 2019 році компанія BASF запропонувала ринку препарат з новою формуляцією. За допомогою поєднання трьох діючих речовин посилюються переваги кожної з них.

Якщо говорити більше про ці діючі речовини у препараті, то це Ксеміум® (флуксапіроксад), тритіконазол та флудіоксоніл. В комплексі вони контролюють насіннєві та ґрунтові інфекції, листкові хвороби на початкових етапах.

До плюсів нового препарату можна віднести і те, що за рахунок зменшення абразивності при обробці насіння, значно зменшується запилення робочої зони. Саме тому, можна стверджувати, що за рахунок використання нової формуляції зменшуються шкідливі умови праці для співробітників агропідприємств. Але не потрібно забувати про безпеку. При роботі з протруйниками потрібно використовувати спеціальний одяг. Також, варто розмістити пиловловлювачі, що дозволять зменшити викид у повітря парів та пилу. Потрібно не забувати і про чистку та технічне обслуговування техніки, адже це також зменшує ризики та впливи на здоров’я.

Для аграріїв важливою є також висока плинність насіння, адже це може зекономити їм час та не потребуватиме додаткових робочих затрат. За даними досліджень, новий препарат дозволяє підвищити її на 60%.

Рекомендації при використанні цього препарату залишаються такими ж, як і для інших – перед обробкою варто відкалібрувати обладнання під певну речовину, адже у кожного з них власні вимоги.

Який результат ми можемо отримати?

У 2018 році проведені дослідження показали, що препарат має посилений ефект до контролю снігової плісняви та кореневої гнилі. На фотографіях нижче можна побачити результати використання.

Кінто® Плюс                                               Конкурент

Зазвичай, найкраще про результати говорять відгуки клієнтів. Минулого року ми отримали від ПАП «Обрій» (Тернопільська обл.) схвальні відгуки, адже на тестовій ділянці поля рослини мали більш розвинену кореневу систему. Для них був важливими фізіологічний вплив на рослину, аби мати кращий результат при виході з зими. З отриманих нами даних з АПК «Докучаєвські Чорноземи» (Полтавська обл.) можна зробити висновок, що вже восени культура “почувала себе задовільно”. Весною ж на посівах було помітно менше зараження листя септоріозом.

Не останню роль в цих результатах відіграє препаративна форма. Все більше агровиробників починають випускати на ринок концентрат, який тече. До його плюсів можна віднести зниження травмування насіння та підвищення схожості, адже при обробці знижується можливість зараження бактеріями чи грибковими хворобами.

Які рекомендації щодо використання?

Препарат вже містить у своєму складі прилипач та барвник, тому є цілком готовим для безпосереднього використання. Якщо говорити про загальні рекомендації, то варто нагадати, що для протруювання доцільно використовувати якісний, відкалібрований та очищений посівний матеріал, що не має механічних пошкоджень. Цей препарат використовують з розрахунку 10 л на 1000 кг насіння.

Кожен рік BASF створює нові продукти, аби адаптуватися до мінливого світу. В цьому компанії допомагають агровиробництва, які діляться результатами та відгуками. BASF піклується про клієнтів, саме тому результат інновацій – це спільна робота BASF та аграріїв.

Читайте також