Новини / Рейдерство     17 вересня 2021 12:01

У Бейруті вибухнула селітра, яка могла належати українському бізнесменові

Судно може бути пов’язане з українським бізнесменом з Дніпра Володимиром Верноболем

4 серпня цього року в Бейруті (столиця Лівану) стався вибух у порту, в результаті якого загинули понад 200 людей та зруйновано багато вулиць. Матеріальні збитки становлять від $3 до 5 мільярдів.

Згодом виявилось, що вибухнула велика кількість аміачної селітри, яку в у 2014 році було конфісковано з судна Rhosus. Лондонська компанія Savaro Ltd, яка оформила перевезення понад двох з половиною тисяч тонн селітри на цьому судні, може бути пов’язана з українським бізнесменом з Дніпра Володимиром Верноболем. 

Так вважають журналісти-розслідувачі у міжнародному журналістському Центрі з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Довідка. Компанії Верноболя торгують добривами, обладнанням для металургії, а також програмним забезпеченням і вебдизайном з 2001 року.  А Savaro Ltd була частиною великої бізнес-мережі з центром у Дніпрі, яка торгувала аміачною селітрою, що може бути використана у виробництві вибухових речовин.

Спецслужби Лівану за два тижні до вибуху в Бейруті написали листа президенту і прем’єру країни, де просили терміново селітру зі складу в порту, детонація якої може зруйнувати місто.

Раніше Landlord повідомляв, що на Донеччині прокурор вимагав хабар від фермера.

Джерело: Latifundist

Владислава Михайленко, Landlord

Читайте також