Новини    08 серпня 2018 15:08

У 2018 році залізницею перевезено більше 17 мільйонів тонн зерна


Впродовж 7 місяців 2018 року, за оперативними даними, залізничним транспортом перевезено 17,7 млн тонн зерна та зернових вантажів, з них 13,3 млн тонн – експорт. Про це повідомляє прес-служба «Укрзалізниці».

З початку цього маркетингового року, за інформацією залізничного монополіста, транспортовано 1,9 млн тонн зерна та зернових вантажів. Це майже на рівні аналогічного періоду минулого року, коли було перевезено майже 2 млн грн.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства України, основними країнами прямування українського зерна є Єгипет, КНР, Іспанія, Нідерланди, Індонезія, Ізраїль.

«Укрзалізниця має всі потужності, щоб у повному обсязі транспортувати всі зернові вантажі, пред’явлені вантажовідправниками до перевезень. Головне, щоб клієнти вчасно надавали заявки та заздалегідь планували свої перевезення. Вони мають здійснюватися рівномірно 7 днів на тиждень, навіть незважаючи на святкові дні, коли, як правило, приватні компанії йдуть на довгі вихідні та не надають заявок на перевезення», – зазначив директор філії «Центр транспортної логістики» ПАТ «Укрзалізниця» Сергій Підгородецький.

Також, за словами керівника філії «Центр транспортної логістики», у цьому році спостерігається падіння пред’явлення до перевезень цього виду вантажів, що зумовлено меншим урожаєм зернових культур.

«Наприклад, за даними першого заступника міністра аграрної політики і продовольства Максима Мартинюка, цьогорічний прогноз врожаю пшениці очікується на рівні 23 млн тонн проти 26,2 млн тонн за підсумками 2017 року. Тому зараз спостерігається стійка тенденція до зростання вартості зернових культур у всьому світі, і поки що лише йде робота щодо підписання контрактів. Основні перевезення ж очікуються на листопад-грудень. За умови дотримання вантажовласниками норм навантаження-вивантаження зернових вантажів, наявної кількості зерновозів достатньо, щоб щомісячно перевозити 2,5 млн тонн зерна та зернових», – зазначив Сергій Підгородецький.

Окрім цього, за оперативними даними Адміністрації морських портів України, у січні-липні 2018 року експорт зернових вантажів через морські порти України скоротився порівняно з відповідним періодом минулого року на 10,1 % до 19,440 млн тонн. Всього за сім місяців року переробка зернових вантажів у портах країни зменшилася порівняно з відповідним періодом минулого року на 8,5 % до 20,269 млн тонн.

Станом на кінець липня робочий парк зерновозів в Україні складає 18 430 вагонів, з них інвентарних власності ПАТ «Укрзалізниця» – 10 518 вагонів, приватних – 7912. До початку перевезень зерна нового врожаю залізничники на власних виробничих потужностях відновили деповським та капітальним ремонтом понад 2 тис. зерновозів. Найбільше ремонтів виконано вагонними депо Помічна, Знам’янка, Здолбунів, Кременчук, ім. Тараса Шевченка, Херсон та Полтава.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...