У вересні умови ведення молочного бізнесу в Україні стали виглядати сприятливішими, ніж у липні та серпні, але реальна ситуація є складнішою, ніж здається на перший погляд.
Про це повідомляють аналітики «Інфагро».
Завдяки комфортній погоді, зменшенню відключень електроенергії та відновленню продуктивності корів, виробництво молока підвищилося, і проблем зі збором сировини та логістикою стало менше.
Проте, за інформацією експертів, за вересень ціни на молоко-сировину зросли на 10%, а за останні три місяці — на майже 25%. Закупівельна ціна молока досягла 18 грн/кг, а в окремих випадках — навіть 19 грн/кг. Виробники намагаються підвищувати ціни на свою продукцію, але, попри суттєве подорожчання сировини, більшість молочних виробників змогли підвищити ціни лише на 15%. Багато заводів опинилися на межі збитковості.
Експерти прогнозують, що в жовтні зростання цін на молочні продукти продовжиться. Свіжі молочні продукти та сири можуть подорожчати ще на 12-15%, що призведе до суттєвої «молочної» інфляції у 2024 році. Це може зменшити споживання молокопродуктів на користь товарів з меншим ступенем подорожчання.
Основною причиною зростання цін на сировину є високі ціни на масло, проте експерти зазначають, що ціни можуть знизитися вже в жовтні, якщо європейські трейдери зменшать попит на українські товари. У такому разі закупівельні ціни на молоко можуть припинити зростання, а в разі суттєвого падіння продажів молочних продуктів можливе навіть зниження вартості сировини.
Нагадаємо, у вересні в Україні відбулося традиційне збільшення продажів свіжих молочних продуктів, попри зростання їхньої вартості.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!