Новини    19 жовтня 2017 09:36

Тваринницьку продукцію в ЄС постачає 200 компаній


За перше півріччя вітчизняний експорт до Європейського Союзу збільшився на 28%. На зовнішніх ринках зросли ціни на товари, бізнес став впевненішим в торгівлі з Європою. Про це в інтерв’ю Voxukraine розповіла Вероніка Мовчан, директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

«Україна запропонувала Європі нові товарні позиції, – каже Мовчан. – Зокрема, ми почали ввозити продукцію тваринного походження. До цього Україна йшла десять років».

Після того, як Росія заборонила ввезення українського твердого сиру, виробники почали шукати інші ринки збуту. Для доступу до європейського ринку довелось готувати законодавство, розробляти системи контролю продукції. Кульмінацією стало отримання підприємствами індивідуальних дозволів на ввезення продукції. Нині понад 200 українських компаній експортують продукти тваринного походження в ЄС.

«До 2023 Україна повинна гармонізувати своє законодавство в сфері безпечності харчових продуктів з європейським. Визнання еквівалентності систем забезпечення безпечності України та ЄС дозволить всім українським виробникам виходити на європейський ринок без додаткових перевірок», – додала Мовчан.

На сьогодні 40% українського експорту до Європи складають вісім товарних позицій. Серед них і аграрна продукція: олія, кукурудза, відходи переробки соняшнику, ріпак.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...