Новини    26 квітня 2023 17:29

Туреччина збільшила мита на імпорт зерна до 130%

Нині Туреччина застосовує мито у 0%

Туреччина переглянула мита на пшеницю, кукурудзу і ячмінь і підвищила їх в розмірі 130%. Відповідне рішення президента країни опублікували в Офіційному віснику, повідомляє Anadolu.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Нині Туреччина застосовує мито у 0%.

Беручи до уваги зміни умов збору врожаю та світових цін, митні збори на пшеницю, кукурудзу та ячмінь були змінені на 130% з метою захисту та стимулювання внутрішнього виробництва.

Рішення набирає чинності з 1 травня 2023 року. Митні збори мають зрости до 45% на пшеницю, 25% — на кукурудзу, 35% — на ячмінь.

Нагадаємо, як зауважив Надзвичайний і Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар, Туреччина та ООН офіційно заявили, що “зернова ініціатива” було продовжена на 120 днів, а не на 60, як це заявляла москва.

Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” направила офіційну скаргу до Міністерства економіки України із запитом розпочати розслідування та вжити заходів у відповідь щодо дискримінаційних дій деяких країн ЄС, що ввели нещодавно заборону на імпорт широкого переліку сільськогосподарської продукції з України.

Міністерство сільського господарства Словаччини відповідним розпорядження заборонило обробку імпортованого з України зерна, а також продаж на ринку країни продукції з українських зернових.

Раніше польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України.

Мінагрополітики України підтвердило, що транзит української сільськогосподарської продукції через Польщу запрацював вночі з 20-го на 21-ше квітня 2023 року. Обсяги  транзитних товарів через цю країну, а також через Угорщину та Словаччину не обмежуються.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...