Новини    01 червня 2022 10:23

Туреччина проведе перемовини з росією щодо коридорів для зерна з України

Туреччина також співпрацює з Організацією Об'єднаних Націй з питання відкриття шляхів для вивезення зерна

У Туреччині 8 червня відбудуться перемовини між МЗС країни та російською делегацією на чолі з сергієм лавровим. Про це глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу сказав в інтерв’ю Anadolu.

Він зазначив, що українську сторону про це повідомлено. Головним питанням зустрічі буде – відкриття коридорів для зерна з України.

“Ми сядемо з нашим Міністерством національної оборони, військовими та всіма причетними та обговоримо питання технічно – що потрібно зробити для формування цього безпечного коридору, щоб кораблі заходили й виходили”, – сказав Чавушоглу.

Серед перешкод, що заважають безпечному вивезенню зерна, Чавушоглу назвав мінні загородження біля Одеси, санкції, запроваджені проти російських кораблів у сфері страхування, і неможливість надавати послуги в міжнародних портах.

За його словами, розмінування може зайняти 1-2 тижні й потрібен механізм перевірки кораблів.

“Україна не хоче, щоб російські військові кораблі заходили в одеські порти. росія також не хоче, щоб кораблі, які перевозитимуть вантажі цим коридором, везли зброю в Україну. Як вони будуть у всьому цьому впевнені? Має бути механізм перевірки”, – сказав міністр.

Також Чавушоглу зазначив, що Туреччина співпрацює з Організацією Об’єднаних Націй з питання відкриття шляхів для вивезення зерна.

“У ООН є пропозиція – створення чотиристоронньої контактної групи, до складу якої входять ООН, Туреччина, росія та Україна. Ми погодилися з цим… Повного консенсусу з цього питання ще не досягнуто”, – сказав він.

Нагадаємо, згідно з травневими прогнозами USDA, в сезоні-2022/23 Україна також увійде в першій 10 світових виробників основних зернових культур, але її частка в сукупному виробництві може знизитись з 4% до 2%, що в першу чергу буде пов’язано зі скороченням посівних площ під зерновими шляхом унеможливлення проведення повноцінної посівної кампанії на територіях, де відбуваються активні бойові дії.

Наталія Марченко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...