Новини    14 жовтня 2017 19:21

Туреччина на 94% підвищила імпортне мито на горіхи


Понад 80% українських волоських горіхів у шкаралупі експортується до Туреччини. Віднедавна країна оголосила про різкий ріст імпортного мита на горіхи. Як повідомляє турецьке інформаційне агентство Hurriyet, Міністерство економіки Туреччини ввело нові правила розрахунку імпортного мита не лише на волоські горіхи, а й на кеш’ю та мигдаль з метою захисту та підтримки національного виробника.

Отже, на весь імпорт базова митна вартість волоських горіхів у шкаралупі за кілограм виросла з $1,8 до $3,5. Для ядра волоського горіха – з $5,4 до $6,5. Ставка розмитнення при цьому залишається незмінною, і становить 43% від більшого – вартості товару або базової митної вартості.

У Туреччині українські горіхи переробляють, й уже з доданою вартістю відправляють на продаж до країн ЄС.

«Якщо в Україні будуть хороші умови і стабільні закони, заводи для переробки горіхів турецькі компанії зможуть відкрити і в Україні», — каже Бурак Пехліван, голова правління Міжнародної асоціації бізнесменів України й Туреччини.

Україна входить до п’ятірки найбільших виробників і експортерів волоських горіхів в світі. За даними «Української горіхової асоціації», сади агрокомпаній займають 2500 га із загальної площі їх висадки в 44000 га. Решту урожаю вирощують приватні землевласники.

До слова, раніше повідомлялося, що турецький уряд пішов на поступки Україні й надав українським виробникам можливість постачати на місцевий ринок додаткові обсяги аграрної продукції. Є рішення щодо збільшення квот на продукцію тваринництва із застосовуванням нульових ставок, інформує Міністерство аграрної політики і продовольства України.

Ще немає новин у цій стрічці ...