Новини    24 жовтня 2018 16:17

Тулуш: аграріям треба навчитись отримувати держпідтримку


Низький рівень освоєння бюджетних ресурсів підтримки у 2018 році пояснюється, зокрема, інертністю фермерів, на яких уряд зробив акцент при наданні державної фінансової підтримки.  Про це заявив завідувач відділу податково-бюджетної політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Леонід Тулуш.

За словами науковця, для збільшення ефекту від держпідтримки не потрібно кардинально змінювати інструментарій підтримки у Держбюджеті-2019.

«Необхідно привчити відповідних суб’єктів до культури освоєння бюджетних коштів, удосконалюючи водночас механізми їх надання. Адже потенційні отримувачі бюджетних коштів мають підлаштовуватися під умови бюджетних програм і певним чином трансформувати свою діяльність у потрібному для держави та споживачів руслі. Інакше бажаних структурних змін щодо розвитку галузі досягти не вдасться», – заявив Леонід Тулуш.

Та додав, що недосконалістю механізмів розподілу бюджетних коштів – дається взнаки тривала відсутність практики функціонування бюджетних програм підтримки. Адже 2008 рік став останнім, в якому обсяги підтримки були досить значимими і перевищували $1 млрд по факту.

За його даними, станом на середину жовтня сільгосптоваровиробники – реципієнти ресурсів державної підтримки – освоїли перший мільярд бюджетних дотацій із запланованих на 2018 рік 6,3 млрд грн. Рівень освоєння бюджетних коштів в цілому по бюджетних програмах підтримки розвитку сільського господарства на відповідну дату складає лише близько 27%,

Варто також відзначити, що темпи освоєння ресурсів бюджетних програм підтримки за останні два місяці є невисокими, що створює загрози для річних показників, зауважив експерт. Зокрема, із середини вересня по середину жовтня було освоєно лише 200 млн грн дотацій –3,2% від запланованого річного обсягу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...