Новини / Трейдинг     22 жовтня 2020 17:01

Цінова ейфорія на зерновому ринку продовжується – Agritel

З початку тижня ціни на пшеницю у чорноморських портах зросли на $5/т, а на кукурудзу – на $10 за тонну. Аналогічний підвищуючий тренд спостерігається і на ринку олійних 

Ціни на зерно у Чорноморському басейні від початку поточного тижня знову зросли на $5-10 за 1 тонну. Про це повідомили у аналітичній компанії Agritel.

Так, за даними компанії, на ранок 22 жовтня ціни на пшеницю з протеїном 11,5% на умовах поставки СРТ Одеса встановились на рівні $243 за 1 тонну (або $254/т на умовах FOB). З початку тижня ціна зросла на $5 за тонну. При цьому українська пшениця з протеїном 12,5% на умовах FOB подорожчала лише за добу на $3/т – до $255 за 1 тонну.

Ціни на кукурудзу з початку тижня зросли ще відчутніше – на $10 за 1 тонну СРТ Одеса, до $218/т (або до $229/т на умовах FOB). На порівняно низькому рівні поки залишаються експортні ціни на фуражний ячмінь – за нього пропонують $197/т на умовах СТР Одеса (або $210/т FOB). Це значно нижче цін на фуражну пшеницю, яка продається у портах по $250 за 1 тонну на умовах FOB. Хоча, слід зазначити, що с початку тижня ціна на ячмінь теж зросла на $5 за 1 тонну.

Читайте: Отримати 2,5 т/га соняшника у неврожайний рік – досвід «Агрофірми «Корсунь»

Така сама цінова ейфорія спостерігається і на ринку олійних культур. Наприклад, ціна на насіння соняшника на умовах EXW у центральних регіонах України наразі складають близько $560 за тонну з ПДВ, що приблизно на $20/т більше цін, що були на 19 жовтня. Приблизно на ті ж $20 за й тонну підскочили за останні чотири доби і цін на сою – наразі вона продається по $460 за 1 тонну на умовах СТР Одеса.

«Таке зростання пояснюється як тенденціями, що спостерігаються останніми днями на основних світових біржових майданчиках, так і труднощами, з якими стикнулися трейдери  у пошуках товару для виконання своїх контрактів», – зазначають у Agritel.

Можна додати, що наразі на ринку виникла проблема невиконання фермерськими господарствами зобов’язань по форвардних контрактах. З одного боку, господарства недоотримали або взагалі втратили врожай внаслідок посухи. З іншого – виробників не влаштовують ціни, що були закладені у контрактах навесні цього року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що система форвадних контрактів на аграрному ринку опинилась під загрозою руйнування.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також