Новини    17 листопада 2017 16:01

Ціни на ріпак лишатимуться високими


В найближчі чотири роки світове виробництво ріпаку очікує зниження. Причиною є скорочення врожайності в Канаді, Австралії, Індії та Китаї, хоча частково цей процес компенсують країни СНД та Європейського союзу, свідчать прогнози OilWorld.

«Завдяки зниженню канадського й австралійського виробництва, ми очікуємо, що світовий експорт ріпаку й каноли буде незначним цього сезону, й набагато нижчим запитів світового ринку. На ньому жорстко конкуруватимуть Європейський Союз і Китай», — коментує Артем Хаммершмідт, провідний аналітик OilWorld.

Також очікується зниження імпорту ріпакової та соняшникової олії у Європі — цьому посприяє рішення ЄС про зниження мита на аргентинський біодизель.

Експортні ціни на ріпак в Україні відбиватимуть глобальний дефіцит у ріпаку й каноли. Вони лишатимуться на високому рівні, очікує OilWorld.

Щороку в основних країнах-виробниках ріпак вирощують на площі від 6,5-7,5 млн га. Це забезпечує врожай до 25 млн тонн.

Україна вирощує близько 2 млн тонн ріпаку. В 2017/18 маркетинговому році прогнозоване виробництво складе 2,1 млн тонн. Це на 77% більше, ніж у 2016/17 МР. Потенціал експорту оцінюється в 1,75 млн тонн.

Ще немає новин у цій стрічці ...