Новини    23 серпня 2018 13:02

Ціни на основні види свіжих ягід нижче за минулорічні  


Середню вартість на 7 видів свіжих ягід  цьому році, з цінами аналогічного періоду минулого року, які продавались на гуртовому ринку ОРСП «Шувар», що в Західному регіоні України. Про це пишуть аналітики сервісу «Інфо-Шувар»

«Слід зазначити, що головними особливостями цього сезону став ранній початок і передчасне закінчення. Причина –  тепла  погода в другій половині весни та на початку літа. Завдяки цьому вже в середині червня на ринку були присутні всі види ягід і в значно більшій пропозиції ніж рік тому», – кажуть фахівці.

За підрахунками аналітиків, рекордсменом  за ціновим спадом  цього року стала вишня, її середня вартість була на 40% нижчою від попереднього року. Вишня з’явилась  на ринку на початку червня, а вже за місяць на гуртових ринках вишню можна було купити по 7-10 грн/кг.

«На другому місці зниження ціни опинилась черешня, її середня вартість була на чверть нижчою від попереднього року. Приблизно на стільки ж знизились за рік ціни на найдорожчу ягоду – лохину. Сезон лохини на гуртових ринка розпочався в першій половині червня з досить високих цін 300-270 грн/кг,а  вже в кінці липня ягода коштувала в 2-2,5 рази дешевше. Слід зазначити. Що в минулому році лохину не завжди можна було зустріти на гуртових ринках, а  цього продавці були постійно присутні на торгових майданчиках країни», – йдеться у повідомленні.

Ціни на малину вражаюче низькі цього року, на початок серпня на гуртових ринках країни цю ягоду можна було купити по 15-17 грн/кг, середня вартість малини за рік знизилась на 20%.

На 13% дешевшою цього року була смородина, а от різниця в ціни на ожину стала мінімальною. На гуртовому ринку «Шувар» у Львові ця ягода коштувала  лише на 6% дешевше ніж рік тому.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...