Новини    18 вересня 2018 09:22

Ціни на молочні продукти за місяць зросли до 5%


У порівнянні з цінами місячної давності основні товарні позиції молочної продукції стали дорожче на 2-5%. Про це повідомляють аналітики «Інфагро».

«Виробники свіжих молокопродуктів вважають вересень чи не найкращим місяцем року. З одного боку, пропозиція недорогої сировини ще значна, з іншого – суттєво збільшується споживчий попит. Виробники дозволяють собі збільшувати закупівельні ціни на сировину, але в той же час збільшують і відпускні ціни на готову продукцію», – пояснюють експерти.

Зокрема, в середині вересня свіжі молочні продукти в дешевій упаковці продаються великими операторами в основному за наступними цінами:

молоко 2,5%, плівка: 18,5-19,5 грн/л
кефір 2,5%, плівка: 19,5-22,0 грн/л
сметана 15%, плівка: 46-50 грн/кг
сир кисломолочний 9%: 95-110 грн/кг

На думку аналітиків, ціни від виробників свіжих молочних продуктів могли б й надалі збільшуватись проте не факт, що при цьому їм вдасться зберегти темпи зростання продажів.

«Оператори ринку свіжих молокопродуктів можуть похвалитися зростанням не тільки внутрішніх продажів, але і зовнішніх. Минулого місяця досить помітно збільшився експорт ультрапастеризованого молока (+ 62% до липня, до 1,6 тис. тонн) за рахунок поставок до Близького Сходу. Але цільномолочники вже торгують на зовнішніх ринках не тільки цією категорією продукції. Продають потроху кисломолочні продукти в Молдову і Грузію, йогурти в Польщу», – зазначили в «Інфагро».

Тоді як імпорт свіжих молокопродуктів в минулому місяці склав 700 тонн.

Ще немає новин у цій стрічці ...