Новини    10 серпня 2017 12:54

Ціни на кавуни за тиждень злетіли удвічі


Ціна на вітчизняні кавуни за останній тиждень суттєво зросла – у середньому вдвічі. Якщо наприкінці минулого тижня виробники пропонували ягоди по 1,3 грн/кг, то нині просять 1,5-2,3 грн/кг, підрахували експерти агентства «АПК-інформ: овочі й фрукти».

Це перше різке здорожчання від початку кавунового сезону. Протягом останніх шести тижнів ціни лише знижувались.

Зараз вартість баштанних у 1,5-2 рази вища, аніж за аналогічний період минулого року. Для середини серпня це рекорд зі здорожчання щонайменше за останні п’ять років.

Стрибок цін учасники ринку пов’язують із підвищеним попитом на продукцію на фоні різкого скорочення пропозиції через погані погодні умови. Доведено також, що в спеку кавуни купують активніше.

Поля з баштанними на сході постраждали від засухи. До того ж, у деяких районах Херсонщини випали дощі з градами і пошкодили урожай. Тож якщо тиждень тому кавуни в господарствах області реалізатори купували за 0,7-0,9 грн/кг, то нині їх не продають дешевше, ніж за 1,2-1,3 грн/кг.

Ще одна із причин здорожчання – ранні баштанні уже закінчуються, а пізні не встигають дозріти.

Уже потрапила у столичні магазини партія кавунів, що їх чотири дні переправляли баржею по Дніпру. Вартість партії, перевезеної рікою, здешевила її на 40%. Кавуни з баржі мали б коштувати 60-65 копійок за кілограм, повідомляв перевізник. Утім, залежно від сорту, супермаркети продавали їх по 1,99 грн/кг і 4,99 грн/кг.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...