Новини / Ринок землі     27 травня 2021 16:01

Ціна оренди землі у Полтавській області зросла до 7,8 тис грн/га

У минулому році державна земля на Полтавщині здавалась в оренду в середньому по 6,627 тис грн/га. Разом з тим, на аукціонах у березні фіксувалися вищі ціни – більше 10 тис грн/га

У квітні 2021 року відділом ринку та оцінки земель головного управління держгеокадастру у Полтавській області здійснено продаж права оренди 24 земельних ділянках загальною площею 294,5 га. За результатами земельних торгів середній розмір річної орендної плати склав 63,1 %  від НГО, що забезпечить надходження до місцевих бюджетів 2,298 млн гривень. Таким чином, середня вартість оренди державної/комунальної сільськогосподарського призначення за результатами аукціонів склала 7,803 тис грн/га.

Найбільший відсоток орендної плати в результаті земельних торгів в розмірі 70,38% орендарем запропоновано за земельну ділянку площею 3,5 га ріллі за межами населених пунктів на території Шилівської сільської ради Решетилівського району, що становить 18,668 тич грн (!) за гектар.

Разом з тим, результати березневих аукціонів були дещо вищими за квітневі – за березень у Полтавській області було здійснено продаж права оренди 16 земельних ділянках загальною площею 224,5 га. За результатами земельних торгів середній розмір річної орендної плати склав 69,5 %  від НГО, що наповнило місцеві бюджети на 2,411 млн грн. Тож середня вартість оренди склала 10,739 тис грн/га на рік.

ЧитайтеЮрий Дячук: Никто не знает, сколько земли уже реально находится в обороте

Найбільший відсоток орендної плати в результаті земельних торгів у березні в розмірі 88,2% орендарем запропоновано за земельну ділянку площею 18,4 га ріллі за межами населених пунктів на території Великокобелячківської сільської ради Новосанжарського району, що становить близько 25 тис грн/га.

При цьому зазначимо, що у 2020 році за даними держгеокадастру, ціна оренди державної землі на Полтавщині становила 6,627 грн/га на рік, а нормативна грошова оцінка (НГО) ріллі в області складає 30,39 тис грн/га.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що що потрібно знати фермерам про право постійного користування землею.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також