Новини    04 жовтня 2018 16:03

Ціни на живець свиней «просіли» на 1%


За підсумками торгів планові котирування послабилися на 0,25-1 грн/кг, а середня цінова позначка 40-го тижня втратила півгривні у порівнянні з кінцем вересня. Про це кажуть аналітики Асоціації «Свинарі України».

Представники м’ясопереробної галузі кажуть, що закупівельні ціни на «м’ясних» свиней коливаються в межах 47-49 грн/кг. Втім, більшість операторів вважають, що наступного тижня цей діапазон понизиться та звузиться. Так, дві третини опитаних вважають, що середня ціна закупівлі до кінця першої декади місяця опуститься до 47-47,5 грн/кг.

«Одночасно з поступовим сезонним відновленням пропозиції свинини, попит зазнає протилежних змін. Так, оператори відзначають послаблення реалізації через відповідну зміну споживчої активності. Сезонні фактори впливу на попит — більша пропозиція альтернативних видів білку (активізація подвірного забою худоби та птиці, період активного вилову риби та збору грибів) та перерозподіл сімейних бюджетів у підготовці до зими (заготівля городини, наближення опалювального сезону) — вже зараз спричинили «просідання» продажів щонайменше на 10%», – йдеться у повідомленні.

Втім закупівельники вважають таке послаблення попиту та, відповідно, зсув цін цілком закономірним та таким, що відповідає традиційним трендам цього періоду.

Більшість із них вважають, що сезонний спад буде досить плавним і, найвірогідніше, зупиниться по досягненні літнього рівня цін. Втім, суттєвим чинником тиску на внутрішню ціну залишається імпорт та ціни у країнах ЄС, які упродовж вересня послаблювались на 1,5-2% щотижня.

Динаміка закупівельних цін на живець свиней І-ї категорії потижнево, 2018 р.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...