Новини    06 вересня 2018 11:09

«Цеппелін Україна» організувала кілька етапів Valtra Smart Tour


У середині серпня в рамках Valtra Smart Tour в Україні відбулися презентації фінських тракторів Valtra — T194 Versu і T194 Active, які є новими не  тільки на українському, а і на глобальному ринку. Подібні тури виробник проводить вже чотири роки, у 2018-му Valtra Smart Tour розпочався ще у лютому — маршрут пролягав через Ірландію, Велику Британію та низку інших європейських країн. В Україні заходи відбулися в Одеській, Полтавській, Дніпропетровській, Черкаській областях. «Це перший захід такого рівня у країні взагалі, і ми дуже вдячні нашому партнеру — компанії «Цеппелін Україна», яка взяла на себе організацію», — відзначив на першій з презентацій на Одещині представник заводу Valtra Олексій Кутін. Компанія «Цеппелін Україна» — дистриб’ютор таких визнаних брендів техніки, як Fendt, Valtra, Gregoire Besson, Rabe, Bourgault, Berthoud та інших. Вона входить до великої міжнародної мережі компаній ZEPPELIN GmbH — німецького промислового концерну, який представлений у 20 країнах світу.

Портрет переможця

Трактори Valtra T Series тільки у 2018 році стали переможцями декількох провідних міжнародних конкурсів сільськогосподарської техніки. У них менше деталей, ніж в будь-якому іншому, вони створені для роботи в жорстких умовах, мають чудово обладнане місце оператора у п’ятиточковій кабіні та ще низку переваг. Крім того, Valtra T Series стали переможцями з дизайну серед усіх тракторів провідних виробників світу.

У презентованих моделях Versu та Active, за словами представника заводу Valtra Олексія Кутіна, управління трансмісією роботизоване і механічні важелі управління взагалі відсутні. Вони можуть бути оснащені простими у використанні базовими органами управління або підлокітником Valtra ARM, який дозволяє управляти передачами за допомогою невеликого джойстика, а також круїз-контролем. Крім того, модель Active пропонує революційну технологію Powershift з гідравлічною системою, чутливою до навантаження, Load Sensing і окремими мастилами для гідравліки і трансмісії. Відмінною ж рисою Valtra Versu є обов’язкове оснащення новим підлокітником управління Valtra SmartTouch, про який треба сказати більше. Саме родзинкою презентації, яка перетворює звичайний День поля на Smart Tour, є наявність спеціально обладнаного Demo truck, у якому відвідувачі можуть окремо тестувати пристрої керування тракторами Valtra, у тому числі й підлокітник Valtra SmartTouch. Він зрозуміліший, ніж більшість моделей смартфонів. Усі технології інтегровані в новий простий у використанні формат — система точного землеробства Auto Guide, ISOBUS, телеметрія, AgControl і TaskDoc.

Усі рішення інтуїтивно зрозумілі — на екрані зображений трактор і позначені всі основні вузли. Зображення можна повертати на екрані: наприклад, якщо треба активізувати управління переднім або заднім вузлом, то й на зображенні він буде розташовуватися відповідно попереду або позаду. Усі налаштування за допомогою джойстика і двох кнопок — М1 і М2 — зберігаються у пам’яті SmartTouch. Таким чином оператору немає потреби щоразу проводити налаштування механізмів — достатньо натиснути кнопку. Більш того, система дозволяє зберігати певні налаштування в окремих профілях — наприклад, «плуг» чи «борона». А якщо на тракторі працюють кілька операторів, кожен з них може зберігати свої налаштування окремо. Перелічувати переваги підлокітника можна довго — за словами Олексія Кутіна, ця система керування зараз немає аналогів у світі.

Профіль споживача

Як розповів керівник напряму продажів сільськогосподарської техніки в Одеській, Кіровоградській і Львівській областях компанії «Цеппелін Україна» Ігор Хижняк, новий бренд у портфелі дилера, як і взагалі у країні, з’явився тільки на початку року. «Зараз ми працюємо над тим, щоб підготувати ринок для нового бренду, щоб фермерам було комфортно з ним працювати», — зауважив він.

Ігор Хижняк поділився історією підготовки передачі Valtra фермеру у Кіровоградській області, яка відбудеться цієї осені. Батько-фермер запропонував своєму п’ятнадцятирічному синові, який вже працює поруч, обрати собі на день народження новий трактор. І хлопець покоління смартфонів, вивчивши всі пропозиції, обрав Valtra HiTech з підлокітником Valtra SmartTouch. «Для мене цей приклад показовий — він говорить і нам як дилерам, і виробникам, у якому напрямі треба рухатися, чого буде вимагати нове покоління українських фермерів», — додав Хижняк. Перший вітчизняний власник трактора Valtra теж не пропустив демонстрацію, влаштовану «Цеппелін Україна» в рамках Valtra Smart Tour. Це голова фермерського господарства «Україна» Ширяївського району на Одещині Руслан Кривовид, який завітав на презентацію з усією родиною. Компанія «Цеппелін Україна» передала йому 195-сильний трактор Valtra у версії Versu ще 6 квітня цього року. Тож у власника вже була можливість випробувати техніку в реальних умовах.

«Поки жодних нарікань на трактор не було. Виносити кінцевий вердикт ще зарано — щоб зрозуміти, на що здатен трактор, він повинен відпрацювати кілька років, — зауважує Кривовид. — Але, виходячи з  результатів роботи, які я вже бачу, можу сказати, що зараз Valtra — це найкраща пропозиція на ринку техніки за співвідношенням ціни та якості. До того ж, для мене важливо, що сервісне обслуговування здійснює «Цеппелін», вони професіонали».

Якість обслуговування

Про високий рівень сервісу, що забезпечує «Цеппелін Україна», розповідали й інші гості одеської зупинки Valtra Smart Tour. За словами аграріїв, цілком звично, коли представник сервісного центру, до якого звернулися ввечері, привозить нові деталі для техніки або виїздить для ремонту навіть вночі — щоб вже зранку проблеми не було і техніка почала роботу. У компанії «Цеппелін Україна» понад 200 механіків-інженерів і 100 сервісних авто, які діють у форматі 24/7. Як розповів Хижняк, досить складним було питання щодо можливої внутрішньої конкуренції брендів. Адже у портфелі «Цеппелін Україна» зараз опинилися трактори Fendt і Valtra, які перетинаються за багатьма характеристиками.

«Ця проблема ретельно і прискіпливо вивчалася і в AGCO, і у «Цеппелін». Виробник зробив все, щоб ці бренди не конкурували між собою, а доповнювали один одного, вони розраховані на різні звички і традиції експлуатації техніки у конкретних господарствах, — підкреслив Хижняк. — Замість внутрішньої конкуренції брендів ми отримали повну лінійку тракторів, де кожний клієнт може обрати модель за «своїми» характеристиками». І Fendt, і Valtra мають повну сервісну підтримку в одного дилера — аграрій може обирати різні бренди й моделі і йому не треба звертатися до різних сервісних центрів, зауважив він. Такий формат презентації викликав велику зацікавленість. Як розповів Станіслав Гунявий, керівник фермерського господарства «Пасат» у Балтському районі Одеської області, що обробляє 1300 га землі, зараз його парк техніки переважно складається з вітчизняних тракторів і комбайнів. «Та прийшов час рухатися далі, впроваджувати щось нове, — підкреслив аграрій. — Дивлячись на пропозиції дилерів, дійшов висновку, що за заявленими характеристиками і ціною Valtra буде найкращим вибором. Тому і скористався запрошенням «Цеппелін Україна» подивитися техніку під час експлуатації, відчути її».

Текст: Михайло Дикаленко

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!

20 години тому

Як Україні збільшити агровиробництво: три ключові умови

Для того щоб українські аграрії могли наростити обсяги виробництва, вони мають приділити основну увагу зростанню якості вирощеного зерна, зниженню собівартості продукції та розвитку інфраструктури. Так вважає керівник аграрного напрямку «Епіцентру К» Василь Мороз.

Про це повідомляє Економічна правда.

Україна – одна з небагатьох країн світу, які ще мають можливість нарощувати агровиробництво та збільшувати експортний потенціал. Для інтенсивного розвитку сільськогосподарського сектора країни аграрії мають контролювати кілька ключових чинників.

Перший: валовий збір та якість вирощеного зерна

Щоб забезпечити належне виконання цієї умови, слід чітко дотримуватися агротехнологій та строків проведення сільгоспробіт.

Читайте: Фермери Черкащини втратили 60% урожаю абрикосів

«Від того, яким чином аграрії розподілятимуть площі між різними культурами напередодні сівби та скільки «центнерів на гектар» закладатимуть у плани показників врожайності, залежить дуже багато», – вважає Василь Мороз.

Другий: собівартість продукції

Щоб підвищувати ефективність виробництва і якість майбутнього врожаю, в компаніях використовують сучасні технології та вводять нові елементи з догляду за посівами озимих та ярих культур. При цьому слід аналізувати, як ці нововведення впливають на собівартість вирощуваної продукції.

За допомогою комплексного підходу їх слід оптимізувати, щоб у результаті зменшити собівартість продукції та збільшити прибуток із кожного оброблюваного гектара.

Один зі шляхів – використання більш рентабельних культур та сортів

За словами Василя Мороза, в посівах більшості українських компаній частка високоолеїнового соняшнику становить 5%, тоді як у Франції – 63-65%.

«Епіцентр К» у 2019 році вирішив змінити тактику: у цьому сезоні 62% від загальної площі під соняшником компанія відводить під високоолеїнові мононасичені гібриди.

Керівник пояснює, що таке рішення зумовлено зростанням ринкового попиту на високоолеїнове насіння серед підприємств кондитерської та фармацевтичної промисловості, «які готові сплачувати виробникам додаткову премію».

Третій: розвиток інфраструктури

Будівництво потужностей для промислового зберігання зерна та його якісної доробки стане внеском у запобігання ризикам на світовому ринку. Будівництво нових елеваторних комплексів поступово нівелюватиме високу залежність українських аграріїв від сезонного обвалу світових цін.

Landlord раніше повідомляв про те, що значне зміцнення гривні зумовлено низкою економічних чинників, одним із яких є рекордний експорт сільгосппродукції минулорічного врожаю.

Аналітика   

23 години тому

Джеймі Олівер збанкрутів через здорожчання імпорту продуктів у Великій Британії

Відомий англійський шеф-кухар і популяризатор здорового харчування Джеймі Олівер втратив всі свої ресторани у Великій Британії, за винятком трьох. Мережа його закладів передана в зовнішнє управління в рамках процедури банкрутства.

Про це повідомляє Економічна правда.

За інформацією, опублікованою у The Guardian, Джеймі Олівер через неплатоспроможність практично втратив свій ресторанний бізнес: 22 ресторани Jamie’s Italian, ресторани Barbecoa і Fifteen в Лондоні, а також закусочна в аеропорту Гетвік шукають нового власника. Очікується, що близько 1000 співробітників втратять роботу.

Читайте: Вперше у світі: Кернел керуватиме логістикою зерна за допомогою штучного інтелекту

Видання зазначає, що Brexit посилив кризу на ринку ресторанних послуг у Великій Британії. Зокрема, імпортовані з Італії харчові продукти, що використовувалися для приготування страв у Jamie’s Italian, значно подорожчали внаслідок  різкого зниження курсу фунта стерлінгів до євро.

Landlord раніше повідомляв про те, що кухарі стають агентами змін на шляху людства до здорового харчування.

Фінанси   

21 травня 2019 15:01

Кредити, лізинг та бонусні програми: де беруть гроші польські фермери

Landlord у партнерстві з АТ «Ощадбанк» запускає проект «Зарубіжний досвід успіху», в якому Іноземні фермери поділяться власним досвідом ведення ефективного бізнесу, розкажуть, які технології використовуються для підвищення врожайності, де фермери знаходять фінансування, як збувають продукцію тощо.

У рамках дебютної публікації з медіапроекту «Зарубіжний досвід успіху» Landlord запропонував поділитися своєю історією успіху Адама Ковальські, молодого польського фермера, який за 8 років побудував прибутковий бізнес і зміг збільшити господарство у 17 разів.

Навіть найуспішніший бізнес потребує підтримки. В Україні звикли, що підтримує або держава, або банківська сфера. У Польщі немає програм з компенсування затрат на вирощування, тому фермери фінансують усе самостійно.

Читайте: Як живе фермер у Польщі: 430 га землі, 30 працівників і приціл на ріпак 

За словами Адама Ковальські, вирощування 1 га озимої пшениці обходиться йому у 5 тис. злотих (≈35 тис. грн), а 1 га ріпака – 5,2 тис. злотих (≈36,5 тис. грн). У цю суму входить вартість зерна, посів, вирощування (ЗЗР, добрива), збір врожаю, вартість пального, оплата праці робітників, податки та амортизаційні відрахування.

«Тому допомога держави була би чудовою підтримкою для розвитку господарства», – говорить пан Ковальські.

Держкомпенсації на придбання техніки

В Україні держава компенсує до 40% вартості вітчизняної техніки. У Польщі подібні програми також є. Починаючи з минулого року в рамках проекту «Модернізація агрохолдингів» можна отримати одноразову субсидію в розмірі до 500 тис. злотих (≈3,5 млн грн) на купівлю техніки.

Адам Ковальські розповідає, що купував техніку у кредит під 4,2% річних, третину з яких погасило Агентство з розвитку та модернізації сільського господарства. За українською держпрограмою підтримки фермерства, фінансування у банку можна отримати під 1% річних.

Лізинг

У Польщі лізинг – це дороге задоволення. Хоча він має і свої переваги — виплати по лізингу можна вносити в затрати. За словами Адама Ковальські, він двічі скористався програмою від ЄС «Бонус для молодого фермера», отримавши 75 тис. злотих (≈534 тис. грн), та системою кредитування для фермерів на придбання техніки.

«Що добре у програмі «Бонус для молодого фермера», так це те, що на цю суму можна купити не тільки техніку, а й землю», – розповідає Адам.

Обмеження для підтримки

Призупинення продажу землі

Призупинення продажу землі та розвиток сімейних ферм призвели до блокування розвитку великих агрофірм. Такі рішення дають більше можливостей для розширення території дрібними фермерами, але землі для розширення немає. З іншого боку, хоча продаж землі припинився, але все ж таки Національний центр з підтримки сільського господарства (KOWR) за згодою міністра сільського господарства інколи організовує тендери на продаж великих площ землі.

Поправка до закону про водне право

Набуття чинності поправки до закону про водне право, яким запроваджено:

  • підпорядкування діяльності всіх господарств правилам OSN;
  • численні штрафи та заборони для фермерів (зокрема обмеження на використання азоту в рамках проекту захисту вод від забруднення нітратами із сільгоспугідь);
  • зобов’язання мати приміщення для зберігання твердого й рідкого гною тварин.

Таким чином, аграріям доведеться адаптувати ферми до нових вимог, що зумовить додаткові фінансові витрати.

Проте Адам Ковальські не зупиняється у розвитку свого бізнесу, плануючи розширювати площі ферми, купувати трактори, будувати зерновий склад та сарай для техніки.

Відзначимо, що в проекті «Зарубіжний досвід успіху», ви знайдете унікальні кейси агробізнесу й дізнаєтеся про закордонний досвід ведення ефективного підприємництва у сільському господарстві.

 

Як живе іноземний фермер   

21 травня 2019 08:09

Фермери Черкащини втратили 60% урожаю абрикосів

Через надмірно вологу погоду і низьку температуру повітря наприкінці квітні – на початку травня в Україні частково постраждали плодові дерева. Зокрема садівники Черкащини втратили 60% урожаю абрикосів.

Про це повідомляє Fruit-inform.

За словами співробітника ботанічного саду Ольги Куллаб, несприятливі погодні умови спричинили розмноження грибків, які пошкодили майбутній урожай абрикосів. Квіти на деревах засохли і не запилилися.

Читайте: 3/4 сільгоспкультур у світі залежать від запилення. 20 травня – Всесвітній день бджіл

«Вони дуже добре цвіли, але температура кілька днів була в районі 0 градусів, і сильний вітер. Вони повністю зникли», – розповіла Ольга Куллаб.

На додаток до несприятливих погодних умов, на цей момент активізувалися шкідники, серед яких – оленка волохата та бронзовка зелена.

Погода зашкодила саме абрикосам. Як відзначила Ольга Куллаб, вишні та інші культури є.

Landlord раніше повідомляв про те, що в західних областях через погодні умови фермери втратили до 40% урожаю суниці.

Садівництво   

20 травня 2019 17:25

Напередодні земельної реформи в Україні створюють Національне ґрунтове партнерство

23 травня в Україні створять унікальну платформу – Українське ґрунтове партнерство (УҐП), яка відкриє можливості для комунікації і співробітництва вітчизняних ґрунтознавців. Одне із ключових завдань УҐП – формування бази моніторингу українських ґрунтів.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Українське ґрунтове партнерство засновують за підтримки ООН, Глобального ґрунтового партнерства, Мінагрополітики та Мінекології.

Читайте: Україна обігнала Польщу за рівнем технологій в агросекторі – Ольга Трофімцева

Передбачається, що УҐП стане платформою загальнонаціонального значення і відкриє можливості:

  • підтримки шкіл дослідження земельних ресурсів,
  • об’єднання наукових досягнень лабораторій, що вивчають ґрунти,
  • формування бази моніторингу українських ґрунтів.

База даних забезпечить поширення достовірної інформації про сучасний стан ґрунтів, що вкрай важливо напередодні впровадження земельної реформи в Україні.

Landlord раніше повідомляв про те, що одна з головних загроз для ґрунту – це ерозія, яка зачіпає виробництво майже 95% усього споживаного у світі продовольства. Якщо не почати вживати заходів просто зараз, то до 2050 року понад 90% ґрунтів планети стануть деградованими.

Рослинництво   

Показати ще