Новини    06 вересня 2018 11:09

«Цеппелін Україна» організувала кілька етапів Valtra Smart Tour


У середині серпня в рамках Valtra Smart Tour в Україні відбулися презентації фінських тракторів Valtra — T194 Versu і T194 Active, які є новими не  тільки на українському, а і на глобальному ринку. Подібні тури виробник проводить вже чотири роки, у 2018-му Valtra Smart Tour розпочався ще у лютому — маршрут пролягав через Ірландію, Велику Британію та низку інших європейських країн. В Україні заходи відбулися в Одеській, Полтавській, Дніпропетровській, Черкаській областях. «Це перший захід такого рівня у країні взагалі, і ми дуже вдячні нашому партнеру — компанії «Цеппелін Україна», яка взяла на себе організацію», — відзначив на першій з презентацій на Одещині представник заводу Valtra Олексій Кутін. Компанія «Цеппелін Україна» — дистриб’ютор таких визнаних брендів техніки, як Fendt, Valtra, Gregoire Besson, Rabe, Bourgault, Berthoud та інших. Вона входить до великої міжнародної мережі компаній ZEPPELIN GmbH — німецького промислового концерну, який представлений у 20 країнах світу.

Портрет переможця

Трактори Valtra T Series тільки у 2018 році стали переможцями декількох провідних міжнародних конкурсів сільськогосподарської техніки. У них менше деталей, ніж в будь-якому іншому, вони створені для роботи в жорстких умовах, мають чудово обладнане місце оператора у п’ятиточковій кабіні та ще низку переваг. Крім того, Valtra T Series стали переможцями з дизайну серед усіх тракторів провідних виробників світу.

У презентованих моделях Versu та Active, за словами представника заводу Valtra Олексія Кутіна, управління трансмісією роботизоване і механічні важелі управління взагалі відсутні. Вони можуть бути оснащені простими у використанні базовими органами управління або підлокітником Valtra ARM, який дозволяє управляти передачами за допомогою невеликого джойстика, а також круїз-контролем. Крім того, модель Active пропонує революційну технологію Powershift з гідравлічною системою, чутливою до навантаження, Load Sensing і окремими мастилами для гідравліки і трансмісії. Відмінною ж рисою Valtra Versu є обов’язкове оснащення новим підлокітником управління Valtra SmartTouch, про який треба сказати більше. Саме родзинкою презентації, яка перетворює звичайний День поля на Smart Tour, є наявність спеціально обладнаного Demo truck, у якому відвідувачі можуть окремо тестувати пристрої керування тракторами Valtra, у тому числі й підлокітник Valtra SmartTouch. Він зрозуміліший, ніж більшість моделей смартфонів. Усі технології інтегровані в новий простий у використанні формат — система точного землеробства Auto Guide, ISOBUS, телеметрія, AgControl і TaskDoc.

Усі рішення інтуїтивно зрозумілі — на екрані зображений трактор і позначені всі основні вузли. Зображення можна повертати на екрані: наприклад, якщо треба активізувати управління переднім або заднім вузлом, то й на зображенні він буде розташовуватися відповідно попереду або позаду. Усі налаштування за допомогою джойстика і двох кнопок — М1 і М2 — зберігаються у пам’яті SmartTouch. Таким чином оператору немає потреби щоразу проводити налаштування механізмів — достатньо натиснути кнопку. Більш того, система дозволяє зберігати певні налаштування в окремих профілях — наприклад, «плуг» чи «борона». А якщо на тракторі працюють кілька операторів, кожен з них може зберігати свої налаштування окремо. Перелічувати переваги підлокітника можна довго — за словами Олексія Кутіна, ця система керування зараз немає аналогів у світі.

Профіль споживача

Як розповів керівник напряму продажів сільськогосподарської техніки в Одеській, Кіровоградській і Львівській областях компанії «Цеппелін Україна» Ігор Хижняк, новий бренд у портфелі дилера, як і взагалі у країні, з’явився тільки на початку року. «Зараз ми працюємо над тим, щоб підготувати ринок для нового бренду, щоб фермерам було комфортно з ним працювати», — зауважив він.

Ігор Хижняк поділився історією підготовки передачі Valtra фермеру у Кіровоградській області, яка відбудеться цієї осені. Батько-фермер запропонував своєму п’ятнадцятирічному синові, який вже працює поруч, обрати собі на день народження новий трактор. І хлопець покоління смартфонів, вивчивши всі пропозиції, обрав Valtra HiTech з підлокітником Valtra SmartTouch. «Для мене цей приклад показовий — він говорить і нам як дилерам, і виробникам, у якому напрямі треба рухатися, чого буде вимагати нове покоління українських фермерів», — додав Хижняк. Перший вітчизняний власник трактора Valtra теж не пропустив демонстрацію, влаштовану «Цеппелін Україна» в рамках Valtra Smart Tour. Це голова фермерського господарства «Україна» Ширяївського району на Одещині Руслан Кривовид, який завітав на презентацію з усією родиною. Компанія «Цеппелін Україна» передала йому 195-сильний трактор Valtra у версії Versu ще 6 квітня цього року. Тож у власника вже була можливість випробувати техніку в реальних умовах.

«Поки жодних нарікань на трактор не було. Виносити кінцевий вердикт ще зарано — щоб зрозуміти, на що здатен трактор, він повинен відпрацювати кілька років, — зауважує Кривовид. — Але, виходячи з  результатів роботи, які я вже бачу, можу сказати, що зараз Valtra — це найкраща пропозиція на ринку техніки за співвідношенням ціни та якості. До того ж, для мене важливо, що сервісне обслуговування здійснює «Цеппелін», вони професіонали».

Якість обслуговування

Про високий рівень сервісу, що забезпечує «Цеппелін Україна», розповідали й інші гості одеської зупинки Valtra Smart Tour. За словами аграріїв, цілком звично, коли представник сервісного центру, до якого звернулися ввечері, привозить нові деталі для техніки або виїздить для ремонту навіть вночі — щоб вже зранку проблеми не було і техніка почала роботу. У компанії «Цеппелін Україна» понад 200 механіків-інженерів і 100 сервісних авто, які діють у форматі 24/7. Як розповів Хижняк, досить складним було питання щодо можливої внутрішньої конкуренції брендів. Адже у портфелі «Цеппелін Україна» зараз опинилися трактори Fendt і Valtra, які перетинаються за багатьма характеристиками.

«Ця проблема ретельно і прискіпливо вивчалася і в AGCO, і у «Цеппелін». Виробник зробив все, щоб ці бренди не конкурували між собою, а доповнювали один одного, вони розраховані на різні звички і традиції експлуатації техніки у конкретних господарствах, — підкреслив Хижняк. — Замість внутрішньої конкуренції брендів ми отримали повну лінійку тракторів, де кожний клієнт може обрати модель за «своїми» характеристиками». І Fendt, і Valtra мають повну сервісну підтримку в одного дилера — аграрій може обирати різні бренди й моделі і йому не треба звертатися до різних сервісних центрів, зауважив він. Такий формат презентації викликав велику зацікавленість. Як розповів Станіслав Гунявий, керівник фермерського господарства «Пасат» у Балтському районі Одеської області, що обробляє 1300 га землі, зараз його парк техніки переважно складається з вітчизняних тракторів і комбайнів. «Та прийшов час рухатися далі, впроваджувати щось нове, — підкреслив аграрій. — Дивлячись на пропозиції дилерів, дійшов висновку, що за заявленими характеристиками і ціною Valtra буде найкращим вибором. Тому і скористався запрошенням «Цеппелін Україна» подивитися техніку під час експлуатації, відчути її».

Текст: Михайло Дикаленко

Отримуйте щоранку на пошту свіжі новини та найцікавіше чтиво!

2 години тому

Перевірка харчових підприємств за новим законодавством: що змінилося ІНФОГРАФІКА

Процес планової перевірки харчових підприємств за новими правилами став більш відкритим і прозорим. Відтепер оператор ринку знає, до чого він має бути готовим у разі проведення контролю, а також має право знімати хід інспектування на камеру.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук проект ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».

Спільно Українським центром європейської політики було розроблено інфографіку, що візуалізує зміни у процесі  перевірки представниками Держпродспоживслужби операторів ринку харчової продукції.

Читайте: Росія продовжила ембарго на продовольчі товари з України до 31 грудня 2020 року

Якщо раніше підприємства попереджали про перевірку за 10 днів і при цьому оператори ринку не знали, чого їм чекати від інспектора і до чого готуватися, оскільки той міг ставити підприємцям запитання на власний розсуд, то зараз ситуація різко змінилася у бік прозорості.

Хоча дату інспектування операторам ринку не повідомляють (попереджають за 3 дні лише в разі аудиту НАССР), проте підприємці тепер знають, скільки разів на рік їм чекати перевірку та які питання ставитиме інспектор (вони є у вільному доступі на сайті Держпродспоживслужби, і інспектор не може їх змінювати на власний розсуд). Також оператори ринку (як і інспектори) тепер мають право знімати процес перевірки на камеру.

Отже, коротко про те, як держава контролювала безпечність продуктів раніше, а як контролюватиме зараз:

Як повідомляв Landlord, Уряд затвердив періодичність планового контролю підприємств. Раніше він проводився раз на рік, тепер – раз на півроку. Окрім цього, підставою для візиту співробітників на підприємство може стати доручення Прем’єр-міністра та обґрунтована скарга споживача.

Політика   

20 години тому

Інвестори дуже чекають зняття мораторію на землю в Україні – Джон Шморгун

Для залучення потужних інвестицій в агросектор України потрібно зняти мораторій на землю і прийняти Інвестиційний кодекс. Таку думку одностайно висловлювали учасники круглого столу «Інвестиції в агробізнес. Що нового нам готує час змін».

Про це повідомляє ресурс InVenture.

На заході, організованому спільно компаніями AgroGeneration і AgroInsightex Co, піднімалися питання ефективного розвитку українського АПК, який неможливий без іноземних інвестицій. Водночас вразливість інвестиційного клімату є однією з головних причин того, що міжнародні інвестори вже 4 роки дисконтують Україну.

Читайте: Поля у США перетворилися на ставки. Великі території залишилися незасіяними

Відсутність кардинальних змін і реформ у Генпрокуратурі України призводить до непрозорості законодавства, що своєю чергою веде до скорочення інвестиційних потоків.

«Адже якщо немає прозорості в законодавстві, то про які інвестиції може йти мова?» – відзначив президент AgroGeneration Джон Шморгун.

За його словами, зараз інвестори чекають парламентських виборів і об’єднання парламентаріїв у більшість для посиленої роботи і змін в Україні.

При цьому друге питання, яке має бути невідкладно вирішене, – це земельне: зняття мораторію на продаж землі сільгосппризначення, тобто відкриття ринку землі.

«Необхідно зняти мораторій, і я сподіваюся, що це станеться. Інвестори цього дуже чекають», – наголосив президент Джон Шморгун.

Він також зазначив, що допомагати Україні впроваджувати реформи повинні західні фахівці, які сприятимуть зміні системи.

Про важливість формування нової інвестиційної політики та її подальшого законодавчого втілення говорили зокрема директор Департаменту ентнонаціональної безпеки Юрій Марченко та голова правління Міжнародної асоціації переробників сільгосппродукції Ольга Кулакова.

«Україні потрібна не просто розробка окремого закону, а саме створення та прийняття Інвестиційного кодексу, який дозволить максимально гармонізувати інвестиційне законодавство», – зазначила Ольга Кулакова.

Саме Інвестиційний кодекс допоможе Україні мінімізувати наявні сьогодні перешкоди для надходження інвестицій, такі як:

  • низька оцінка інвестиційної привабливості України;
  • відсутність чітких «правил гри» для інвесторів;
  • відсутність рівноправності інвесторів і держави;
  • корупція на всіх рівнях влади і відсутність дієвих механізмів захисту прав інвесторів.

Як повідомляв Landlord, Джон Шморгун вважає, що пережити кризу в Україні аграріям буде значно простіше, аніж іншій економіці. Джон Шморгун був пілотом ВМС США, а зараз керує одним з найбільших агрохолдингів країни із земельним банком 110 000 га.

Земля   

24 червня 2019 07:32

Антибіотики в сільському господарстві призводять до 700 тис. смертей у рік

Стійкість до протимікробних препаратів – це, ймовірно, найскладніша загроза глобальному здоров’ю, яку у світі називають «тихим цунамі». Тому три міжнародні організації заснували Багатосторонній цільовий фонд для подолання цієї проблеми.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Порушення норм відповідального використання антибіотиків, і зокрема в сільському господарстві, призводить до розвитку стійкості до протимікробних препаратів (СПП). На стійкі до лікарських засобів мікроорганізми на цей час припадає приблизно 700 000 смертей у рік, і ця цифра може збільшитися до 10 млн смертей щорічно, якщо не буде вжито жодних дій.

Тому ФАО, ВООЗ і МЕБ (Всесвітня організація охорони здоров’я тварин) заснували Багатосторонній цільовий фонд для боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів з початковим внеском у розмірі $5 млн від уряду Нідерландів.

Читайте: Україна увійшла до ТОП-3 експортерів курятини в Євросоюз

Цільовий фонд заснований терміном на 5 років до 2024 р. і націлений на нарощування зусиль з надання підтримки країнам у протидії безпосередній загрозі СПП, оскільки проблема занадто масштабна, щоб країни могли вирішити її самотужки.

Оголошено про необхідність негайного пошуку $70 млн, які будуть спрямовані на підтримку країн і реалізацію Тристороннього плану роботи щодо СПП на 2019–2020 рр.

До бажаних результатів діяльності Фонду належить створення умов, при яких інфекційні захворювання і у тварин, і у людей, можуть, як і раніше, лікуватися антибіотиками.

  • підвищення обізнаності з проблемою СПП;
  • розроблення національних планів дій боротьби із СПП;
  • спостереження за тенденціями щодо СПП;
  • забезпечення відповідальних схем продажу та використання протимікробних препаратів;
  • підтримка сектора охорони здоров’я тварин у виконанні його зобов’язань щодо відповідального використання антибіотиків як стимуляторів росту.

Такі дії необхідні для того, щоб і тварини, і люди продовжували отримувати користь від доступних і ефективних протимікробних препаратів для лікування хвороб у майбутньому.

Landlord раніше повідомляв про те, що ООН опублікувала доповідь, в якій попереджає про катастрофічні наслідки для людства, зумовлені резистентністю до антибіотиків, і закликає терміново припинити використання критично важливих антимікробних препаратів як стимуляторів росту в сільському господарстві.

Аналітика   

23 червня 2019 08:28

У світі голодує 820 млн людей. Як вимірюється голод – ФАО

У найбільш вразливих до голоду країнах свіжі фрукти й овочі дістати складніше, ніж готові продукти, що тягне за собою серйозні наслідки для здоров’я. Підраховано, що сьогодні понад 820 млн людей у світі голодують. Що ж означають поняття голод і відсутність продовольчої безпеки?

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Попри те, що багато хто може не відчувати «голоду» як фізичного нездужання через гостру нестачу калорій, вони все одно можуть бути позбавлені продовольчої безпеки. Їм може бути доступна їжа для задоволення потреб в енергії, але вони не впевнені, що її вистачить або що їм не доведеться зменшити кількість або знизити якість споживаної їжі, щоб звести кінці з кінцями.

Цей помірний рівень відсутності продовольчої безпеки призводить до різних форм неповноцінного харчування і може мати серйозні наслідки для здоров’я і благополуччя.

Читайте: Як вплине на врожай зернових аномальна спека в Україні

Десятиліттями для оцінки поширення хронічного голоду у світі ФАО користувалася показником «Поширеність недоїдання», таким чином «голод» можна також визначити як недоїдання.

Поширеність недоїдання (PoU) – традиційний для ФАО показник моніторингу голоду на глобальному і регіональному рівнях, заснований на даних про запаси продовольства у країнах, споживання продовольства і потребу в калоріях. Він оцінює достатність споживання калорій серед населення. Чисельність тих, хто голодує, у світі (понад 820 млн) була отримана саме на основі цього традиційного підходу.

Поширеність помірного або гострого ступеня відсутності продовольчої безпеки серед населення на основі Шкали сприйняття відсутності продовольчої безпеки (ШСВПБ) – розрахунок процентної частки населення країни, яка стикається з труднощами отримання доступу до достатньої кількості безпечної та повноцінної їжі для нормального росту і розвитку та ведення активного і здорового способу життя. Дані засновані на прямих опитуваннях людей про їхній досвід, пов’язаний з обмеженістю доступу до продовольства.

Шкала ШСВПБ дозволяє отримати оцінку відсутності продовольчої безпеки на рівні громадянина або домашнього господарства, а також за ступенем гостроти відсутності. Ці оцінки можна порівняти між країнами і групами населення всередині країн. Не обмежуючись тільки національними трендами, така методологія дозволяє в нестачі продовольчої безпеки встановити – «хто» і «де», відповівши на питання: серед яких груп населення відсутність продовольчої безпеки найвища і де вони живуть.

Люди, що переживають помірний брак продовольчої безпеки – це ті, які зменшили кількість та/або знизили якість своєї їжі і не впевнені у власних можливостях отримання їжі через відсутність грошових чи інших ресурсів. Помірна відсутність продовольчої безпеки може підвищувати ризик низки форм неповноцінності харчування, наприклад, затримки росту в дітей, дефіциту поживних мікроелементів або ожиріння в дорослих.

Люди, що стикаються з гострою відсутністю продовольчої безпеки – це ті, в яких закінчилася їжа, а в найбільш крайніх випадках – вони кілька днів не їли. Цю групу людей ФАО називає «тими, хто голодує». Кількість тих, хто страждає від гострої відсутності продовольчої безпеки згідно з ШСВПБ, доповнює кількість тих, хто голодує, визначену на основі показника PoU.

Готові продукти харчування – калорійні, з високим вмістом насичених жирів, цукру і солі – нерідко дешевше і простіше дістати, ніж свіжі фрукти і овочі. Споживання таких харчових продуктів може означати, що ви отримуєте в денному раціоні необхідну кількість калорій, але не отримуєте найважливіші поживні речовини, необхідні для підтримки здоров’я організму і його нормального функціонування.

Крім цього, стрес, викликаний невизначеністю наявності доступу до продовольства і періодами відсутності їжі, може викликати фізіологічні зміни, що сприяють появі надлишкової маси тіла й ожиріння. У багатьох країнах недоїдання та ожиріння співіснують; і те, і інше може бути наслідком відсутності продовольчої безпеки.

Як повідомляв Landlord, у Південному Судані 61% населення загрожує криза продовольства. Брак дощів і внаслідок цього високі ціни на продукти харчування призвели до надзвичайної ситуації з продовольчою незахищеністю населення країни.

Аналітика   

22 червня 2019 09:08

Посуха і спека в Україні поставили під загрозу урожай овочів

Рекордно висока температура повітря, зокрема і в нічний час, а також двотижнева відсутність опадів у північних і центральних регіонах України призводять до проблем із розвитком овочевих культур. Фермери відзначають: якщо такі умови протримаються ще тиждень, то втрати врожаю неминучі.

Про це повідомляє EastFruit.

У Київській, Житомирській, Чернігівській, Сумській, Черкаській та Полтавській областях, на які припадає значна частина виробництва картоплі, буряку, капусти і моркви, вже більше двох тижнів немає опадів. При цьому температури повітря б’ють історичні рекорди.

Читайте: Ми або поборемо контрабанду, або замінимо Івана: підсумки першої зустрічі Зеленського з бізнесом

На найближчий тиждень опадів у цих регіонах синоптики не обіцяють. Такі умови можуть суттєво погіршити стан рослин і навіть призвести до часткової втрати врожаю. Вирощування овочів у господарствах цих регіонів здійснюється без поливу, тож протидіяти зневодненню ґрунту, на жаль, практично неможливо.

Експерти зазначають, що умови для вирощування картоплі, моркви, капусти й буряку цього року далекі від ідеальних. Надлишкові опади і холодна погода наприкінці квітня – на початку травня затримали посів та посадку. Тепер посуха і спека перешкоджають розвитку рослин.

За оцінками аналітиків, господарства України у 2019 році значно збільшили площі під овочами, тож експерти прогнозували ймовірність перевиробництва в цьому сегменті. Але нинішні погодні умови можуть внести свої корективи.

Landlord раніше повідомляв про те, як аномальна спека в Україні вплине на врожай зернових. 

Рослинництво   

Показати ще